Katar sienny alergiczny
Canva.com

Babcine sposoby na alergiczny katar. Przydadzą się szczególnie w maju!

Babcine sposoby na katar alergików przeżywają właśnie drugą młodość. Wiele osób unika antybiotyków i wszelkich lekarstw w trosce o swoje zdrowie i odporność. Zdradzamy najciekawsze triki naszych babć i dziadków na alergiczny katar, zatkany nos i ból zatok.
Reklama

Cebulowa inhalacja na katar

Należy posiekać cebulę na małe kawałki, włożyć do miski i zalać wrzątkiem. Następnie należy się pochylić nad misą i zasłonić głowę ręcznikiem, aby wdychać parę cebulową. Cebula działa przeciwzapalnie i wykrztuśnie, co pomaga w łagodzeniu objawów kataru.

Napar z rumianku

Warto zalać suszony rumianek wrzątkiem i pozostawić na kilka minut, a następnie przecedzić. Napar ten można pić kilka razy dziennie, ponieważ rumianek działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, co pomaga w walce z katarem.

Okłady z ziemniaków na katar i chore zatoki

Okłady z ziemniaków mogą być stosowane na katar i chore zatoki, ponieważ ziemniaki mają właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Aby przygotować okłady z ziemniaków, należy obrać kilka ziemniaków i zetrzeć je na tarce o grubych oczkach. Następnie owinąć starte ziemniaki w chusteczkę lub ręcznik i przyłożyć do nosa lub zatok na kilka minut. Okłady powinny być ciepłe, ale nie gorące, aby uniknąć poparzenia skóry.

Reklama

Okłady z ziemniaków mogą być stosowane kilka razy dziennie, aż do złagodzenia objawów. Należy jednak pamiętać, że w przypadku silnych objawów kataru lub chorób zatok, konieczna może być wizyta u lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie farmakologiczne.

Inhalacja z majeranku na katar

Aby przygotować inhalację z majeranku, należy zagotować wodę w garnku, dodać do niej kilka gałązek świeżego lub suszonego majeranku i pozostawić do zaparzenia przez kilka minut. Następnie należy wyłączyć gaz i pochylać się nad garnkiem, przykryć głowę ręcznikiem i wdychać parę ziołową przez kilka minut.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama