Nemezja
Canva.com

Bajecznie kolorowa nemezja - jak dbać o tą piękną roślinę w ogrodzie?

Nemesia to rodzaj roślin kwitnących z rodziny astrowatych. Pochodzi z Afryki, południowej Europy i południowo-zachodniej Azji. Jak zadbać o to, aby zawsze pięknie kwitła w naszym ogrodzie?
Reklama

Urodziwa piękność pełna zdfr

Nemezja
Canva.com

Roślina ta była używana jako lek i źródło pożywienia przez rdzenne grupy. Nemesia była stosowana w leczeniu problemów z nerkami, pęcherzem moczowym i drogami moczowymi, a także w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i cukrzycy, biegunki oraz czerwonki. Była również stosowana w leczeniu astmy, zapalenia oskrzeli i kataru siennego.

Roślina ta rozwija się w wilgotnym, zacienionym miejscu i przy stałym zaopatrzeniu w wodę. Aby zacząć uprawiać własną nemesję, musisz kupić lub znaleźć pusty garnek z otworami drenażowymi i wypełnić go ziemią. Następnie musisz posadzić nasiona w glebie. Musisz regularnie podlewać roślinę, ale nie za dużo, bo inaczej liście staną się brązowe.

Kolorowa uprawa

Nemezja to rodzaj rośliny pochodzącej z Morza Śródziemnego i Afryki Północnej. Najbardziej znana jest ze swojej zdolności do wzrostu w wodzie. Nemezja jest często używana w akwariach i stawach do tworzenia zielonych liści roślin, które tworzą piękną scenerię.

Reklama

Jeśli chcesz spróbować samodzielnie uprawiać nemezję, musisz przygotować glebę przed sadzeniem.

Nemezja
Canva.com

Można to zrobić, dodając dwie łyżki mchu torfowego lub ziemi doniczkowej na litr wody. Następnie musisz pozwolić glebie wyschnąć, aby nie była zbyt mokra. Po wyschnięciu możesz posadzić nasiona nemezji w glebie. Aby pomóc kiełkować nasionom, upewnij się, że umieściłeś je na kamyku lub innym małym przedmiocie, aby pozostały nad powierzchnią gleby.

Reklama

Po pomyślnym wyhodowaniu nemezji nadejdzie czas, aby się nią zająć. Nemezja musi być podlewana codziennie. W tym celu można również użyć butelki z rozpylaczem.

Małe żółte kwiaty nemesji, pierwsze kwiaty wiosny, są znakiem, że zima się skończyła i nadeszły ciepłe dni. Jasnożółty kolor stanowi wyraźny kontrast z szarym brązowo-szarym zimowym krajobrazem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Żaden artykuł nie został przypisany do tego taga
Reklama
Reklama
Reklama