Bazylia
Canva.com

Bazylia jest idealna do pizzy, sosów i pysznych kanapek. Czy jest dobra dla naszego zdrowia?

Bazylia to niezwykle aromatyczne zioło, które możemy bez problemu uprawiać na parapecie lub w ogródku. Smakuje pysznie jako dodatek do pizzy, pysznego spaghetti, czy bruschetty. Jakie ma właściwości zdrowotne?
Reklama

Zdrowa i zielona

Bazylia
Canva.com

Bazylia to pyszne i wszechstronne zioło, które oferuje wiele korzyści odżywczych. Zawiera wysoki poziom przeciwutleniaczy, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko raka, chorób serca i niektórych rodzajów demencji. Bazylia zawiera również przeciwutleniacze, o których wiadomo, że są skuteczne w ochronie przed wolnymi rodnikami.

Reklama

Bazylia zawiera dużą ilość witaminy K, która pomaga w krzepnięciu krwi, wzroście kości i wchłanianiu wapnia. Zioło to zawiera również kwas foliowy, który pomaga w zapobieganiu wadom cewki nerwowej i niedokrwistości. Jest również dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które wiążą się z mniejszym ryzykiem chorób serca.

Idealna do dań włoskich

Bazylia
Canva.com

Bazylia jest pysznym dodatkiem do wielu potraw. Bazylia dobrze komponuje się z mięsem, warzywami, rybami, a nawet owocami. Można ją posiekać i dodawać do zup lub sosów do pysznego makaronu. Bazylia świetnie sprawdza się również w sosach pesto lub jako dodatek do pizzy.

Bazylia może być uprawiana z nasion lub z sadzonek. Jeśli uprawiamy bazylię z nasion, pamiętajmy, aby gleba była wilgotna i ciepła. Trzymajmy naszą bazylię z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Nasiona bazylii najlepiej sadzić wczesną wiosną lub jesienią.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama