Męczący ból zatok i inhalator
Canva.com

Ból zatok męczy? Oto co pomoże najszybciej

Ból zatok tylko pozornie wydaje się mało poważny, bo prawda jest taka, że bywa on naprawdę uciążliwy, zwłaszcza gdy dosłownie nic nie jest w stanie go zwalczyć i nawet najsilniejsze tabletki przeciwzapalne czy przeciwbólowe przestają pomagać lub nie przynoszą stuprocentowej ulgi.
Reklama

Co na ból zatok może więc pozytywnie zadziałać?

Pomocne okażą się liczne domowe metody, które polegają przede wszystkim na regularnym robieniu inhalacji, przyjmowaniu ziołowych tabletek o działaniu łagodzącym i nawilżającym, ale też i nagrzewaniu obolałych zatok specjalnymi lampami.

Lampy typu sollux w ostatnich czasach coraz częściej są wykorzystywane w domowych warunkach. Pomimo swojej nowoczesnej budowy i zarazem bardzo nowoczesnego, wręcz nowatorskiego działania śmiało można sięgać po nie na własną rękę, a w przypadku nawracających problemów z zatokami naprawdę warto to robić regularnie i w tym celu zainwestować w swoją własną profesjonalną lampę, z której potem można będzie już korzystać zawsze wtedy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Lampy typu sollux mają działanie rozgrzewające, przeciwbólowej, regenerujące i przeciwzapalne. Naświetla się nimi chore miejsca z odległości wynoszącej od dwudziestu do trzydziestu centymetrów. Intensywność i działanie zabiegu zależą między innymi od mocy lampy, z którą zwłaszcza na początku nie należy jednak przesadzać, by dać organizmowi czas na spokojne przyzwyczajenie się do tej nietypowej metody terapeutycznej.

Reklama

Domowe inhalacje na zatoki

Inne warte wypróbowania sposoby na ból zatok to chociażby różnego rodzaju domowe inhalacje, przygotowywane z dodatkiem różnych ziół (zwłaszcza tymianku) albo po prostu z dodatkiem najzwyklejszej soli. Jeżeli jakakolwiek inhalacja ma prawidłowo zadziałać, należy ją powtarzać przynajmniej dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem albo ewentualnie rano i w południe. Ponadto warto też sięgać po apteczne tabletki o ziołowym naturalnym składzie, które będą przeznaczone właśnie ból zatok.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama