Odchudzanie
Canva.com

Jak NIE należy się odchudzać?

Nie każdy ma odpowiednią wiedzę na temat tego, jak schudnąć i jak zrobić to dobrze. Często tuż po przejściu na dietę człowiek automatycznie zaczyna robić rzeczy, których nauczyły go media, a które nie są do końca pożądane, bo jedyne, do czego prowadzą, to do ciągłego uczucia głodu, wiecznych zakazów i efektu jojo, czyli nawrotu kilogramów po ich spaleniu.
Reklama

Istnieją różne błędy przy odchudzaniu, ale te opisane poniżej występują zdecydowanie najczęściej, więc warto przynajmniej rzucić na nie okiem, zanim samemu zacznie się je popełniać.

Dobre odżywienie ciała

Nawet w trakcie odchudzania trzeba jeść i starać się jak najlepiej odżywiać swój organizm, a może nawet zwłaszcza podczas odchudzania należy dbać o zaspokajanie wszystkich potrzeb ciała. Gdy ma się mniej kalorii do rozdysponowania, wybory żywieniowe muszą być mądre i przemyślane, bo trudniej zmieniać wszystkie ważne witaminy i minerały w jadłospisie złożonym z tysiąca sześciuset kalorii niżeli w tym, który ma trzy tysiące kalorii. Bilans musi być dopasowany do wagi, wzrostu i stylu życia danej osoby. Nie należy starać się jeść jak najmniej i cały czas zmniejszać porcji, bo w ten sposób doprowadza się jedynie do tego, że ciągle chodzi się głodnym i sfrustrowanym, aż ostatecznie trzeba po prostu się poddać i pogodzić się z wystąpieniem efektu jojo.

Reklama

Nigdy nie przesadzaj!

Niektórzy w przypływie chęci schudnięcia będą starać się jeść jak najmniej, a z kolei inni spróbują wygenerować większy deficyt kaloryczny za sprawą zwiększonej, często znacznie przesadzonej aktywności fizycznej. A to przecież również nie jest mądre odchudzanie, jeżeli człowiek dosłownie poświęca swoje życie dla treningów i każdego dnia przeznacza na nie dwie pełne godziny, a może i nawet więcej czasu, byleby szybciej wypocić jeszcze więcej zbędnego tłuszczu. Tak jak dieta musi być racjonalna, tak i aktywność fizyczna powinna być umiarkowana. Przesada nigdy nie jest dobra i to się tyczy każdej dziedziny życia.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama