Miesiączka
Canva.com

Bolesna miesiączka i dzień wyjęty z życia? Pomoże Ci... ogrodowy chwast

Niektórzy mogą potraktować przywrotnik pospolity jako chwast na swoim ogrodzie nie zdając sobie sprawy z jego prozdrowotnych właściwości. Jego miejscem występowania są brzegi lasów i dróg, zbocza gór i wilgotne łąki w górskich okolicach.
Reklama

Cierpiąc na zaburzenia miesiączkowe, upławy, choroby podbrzusza i dolegliwości okresu przekwitania, dojrzewania, czy przepuklinie pachwinowej, możesz złagodzić lub wyeliminować na dobre. Każda kobieta wie, że każda z tych przypadłości powoduje, że masz dzień wyjęty z życia.

Jak ulżyć sobie w bólu?

Miesiączka
Canva.com

Osiągnij komfort zdrowotny za sprawą przywrotnik pospolity. Na czym więc powinnaś się skupić? Pamiętając o tym, że przywrotnik pospolity pomaga na różne schorzenia, dobrym krokiem w naszym leczeniu byłoby rozpoczęcie przykładania świeżych, lekko zmiażdżonych liści na chore miejsca np. w formie opatrunku.

Picie herbaty w połączeniu z działaniem zewnętrznym da dodatkowe korzyści. Aby przygotować taką herbatę wsyp 1 kopiatą łyżeczkę na ¼ litra wody. Zalej zioła wrzątkiem i pozostaw na krótko do naciągnięcia. Pij małymi łykami.

Dodatek do kąpieli

Łatwą metodą jest również używanie przywrotnika jako dodatku do kąpieli. Na jedną kąpiel bierze się 200 g suszonego ziela, umieszcza w pojemniku i zalewa zimną wodą na noc. Następnie podgrzewa następnego dnia i odlewa płyn do wody do kąpieli.

Pamiętajmy, że przedstawione w artykule rozwiązanie, nie powinno zastąpić leczenia prowadzonego przez lekarza, chyba że ten w oparciu o stan zdrowia pacjenta pozwoli na podjęcie takiego działania.

Reklama

Wymieniona terapia ma na celu wspomóc walkę z chorobą korzystając z dobrodziejstw natury. Jeżeli chory nie ma przeciwwskazań do stosowania przywrotnik pospolity, to jak najbardziej powinien sprawdzić jego działanie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama