pole dance
Canva.com

Celebrytki uwielbiają pole dance. Nic dziwnego, ten taniec to same korzyści

Taniec na rurze (pole dance) to rodzaj ćwiczeń, który wykonuje się w celu poprawy siły mięśni i zwiększenia elastyczności ciała. Ćwiczenia na rurze skutecznie wpływają na poprawę sylwetki, jednocześnie zwiększając świadomość ciała i ucząc seksownych ruchów. Wiele osób błędnie kojarzy taniec na rurze z erotyką, jednak sport ten powinniśmy traktować tak, jak każdą inną dyscyplinę sportową.
Reklama

Dlaczego warto regularnie ćwiczyć pole dance?

Taniec na rurze to połączenie ćwiczeń cardio i treningu siłowego, gdyż do wykonywania figur zaangażowanych jest wiele grup mięśniowych. Taniec na rurze to przede wszystkim praktyka poprawiająca sprawność fizyczną, jednak nie ma to nic wspólnego z tańcem erotycznym, który spotkać można w klubach ze striptizem. Możliwość zmysłowego poruszania się to tylko dodatkowy efekt ćwiczeń, podobnie jak umięśnione, ujędrnione ciało, zdrowe mięśnie i elastyczny kręgosłup. Do uprawiania tańca na rurze przyznało się wiele gwiazd, do których zalicza się między innymi Kristen Steward, Jessica Alba, Kate Hudson, Paris Hilton, Madonna i Demi Moore, Klaudia Halejcio i Kamila Szczawińska.

Reklama

Na poprawę sylwetki

Zajęcia pole dance mogą uprawiać wszystkie kobiety, które szukają nietypowych sposobów na poprawę sylwetki i wzmocnienie mięśni. Jeśli tradycyjny aerobik i trening siłowy są dla Ciebie zbyt monotonne, taniec na rurze będzie strzałem w dziesiątkę. Nie musisz być sportowcem ani mieć dobrej kondycji, aby zacząć ćwiczyć. Ćwiczenia pomogą Ci zwiększyć siłę i wytrzymałość, a także ułatwią odchudzanie. Pierwszym krokiem w nauce tańca na rurze jest opanowanie prostych ćwiczeń, które wzmacniają ciało, co umożliwi Ci wykonywanie trudniejszych figur w przyszłości. Początkujący tancerze uczą się podstawowych chwytów, zwrotów i prostych kształtów. Pierwsza faza nauki obejmuje także przyzwyczajenie się do nowej formy ćwiczeń i stopniowe uświadamianie sobie swojego ciała.

Reklama

W miarę postępów tancerze przechodzą do coraz trudniejszych progresji: uczą się przejść pomiędzy figurami, łączą poznane wcześniej figury w dłuższe układy i poruszają się z gracją. Warto pamiętać, że tańcząc na rurze nie spotkasz monotonii, gdyż po pewnym czasie będziesz w stanie samodzielnie tworzyć układy taneczne.

Cudowne uda i piękne nogi

Dodatkowo ćwiczenia wykonywane są na boso, co doskonale kształtuje mięśnie nóg oraz nadaje udom i pośladkom zrównoważony i ujędrniony wygląd. Taniec na rurze korzystnie wpływa także na kręgosłup: poszczególne sylwetki wymagają „kocich ruchów”, dzięki czemu wzmacniane są mięśnie kręgosłupa, a ciało staje się bardziej sprężyste i elastyczne.

Reklama

Oprócz korzyści zdrowotnych i sprawnościowych taniec na rurze ma również pozytywny wpływ na naszą samoocenę. Zmysłowe ruchy pomogą Ci odkryć swoją kobiecość i nauczą poruszać się z wdziękiem i uwodzicielstwem. Dzięki temu Pole Dancing jest dla Ciebie świetną okazją do przełamania kompleksu niższości i zdobycia większej pewności siebie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama