Zioła w doniczce
Canva.com

Chcesz mieć zawsze świeże przyprawy? Oto 3 triki!

Są w kuchni niezbędne. To właśnie one dodają smaku potrawom, pod warunkiem, że wcześniej nie straciły swoich właściwości. Warto przestrzegać takich oto poniższych zasad.
Reklama

Zabezpieczmy przyprawy przed wilgocią

Nie trzymajmy przypraw przy kuchence i tuż nad nią. Para wodna z gotujących się dań błyskawicznie przedostanie się do torebki i zostanie wchłonięta przez przyprawę. To ją skawali lub spowoduje pojawienie się pleśni. Równie niepożądane jest trzymanie przypraw w miejscu mocno nasłonecznionym. Wysoka temperatura też im nie służy.

Chrońmy przed dostępem powietrza

Wówczas przyprawy nie stracą smaku, aromatu i koloru. Powietrze dostaje się do środka torebki, kiedy niewłaściwie ją zamykamy. Róbmy więc tak: najpierw wyciśnijmy z torebki powietrze, przesuwając ją między palcami. Potem kilka razy zagnijmy górę opakowania i dodatkowo zepnijmy ją na przykład spinaczem biurowym lub klamerką do wieszania bielizny.

Wybierzmy właściwie (odpowiednie) pojemniki

Najlepsze są szklane na przykład słoiczki po przecierach, dżemach. Nie pochłaniają zapachów, są łatwe do mycia i szczelne.

Reklama

Doskonale przechowuje się w nich przyprawy sproszkowane, pokruszone jak majeranek czy całe na przykład pieprz, gałka muszkatołowa, kardamon, laski wanilii i cynamonu. Możemy też użyć pojemników plastikowych. Ale te, niestety, pochłaniają zapach. Dlatego trzymajmy w każdym tylko jeden rodzaj przyprawy.

Czy przyprawy można mrozić?

Przyprawmy możemy też zamrozić. Do tego nadaje się świeża mięta, bazylia, tymianek, melisa cytrynowa i estragon. Poszatkujmy je i włóżmy do pojemnika na lód. Dodajmy wodę i wstawmy do zamrażalnika. Lodowe kostki wrzucajmy bezpośrednio do przygotowywanej potrawy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama