Zioła
Canva.com

Te zioła zadbają o Twoją wątrobę. Warto je mieć zawsze pod ręką

Wątroba jest bardzo ważnym narządem, którego nie możemy zaniedbać. Co możemy zrobić, by wspierać wątrobę?
Reklama

Najlepiej dbając o zdrową dietę i rezygnując z picia alkoholu. Możemy też skorzystać z tak cennego wsparcia, jakim są zioła na wątrobę. Co może nam pomóc?

Zioła, które leczą i wspierają wątrobę

Zioła
Canva.com

Na liście tych roślin leczniczych, dzięki którym nasza wątroba może sprawniej funkcjonować, miejsce bardzo ważne zajmuje ostropest plamisty. Ten wyjątkowy dar natury skutecznie oczyszcza organizm i sprawia, że regeneracja wątroby przebiega szybciej i sprawniej. Ostropest plamisty chroni ten narząd przed toksynami i fatalnymi skutkami ich działania, sprawdza się też doskonale w walce ze stanami zapalnymi. Ziołowa kuracja na zdrową wątrobę może wykorzystać też moc pokrzywy zwyczajnej oraz glistnika jaskółcze ziele.

Reklama

I te rośliny lecznicze stały się znane jako cenne wsparcie dla wątroby oraz trzustki.

Przy takich problemach z wątrobą, jak marskość, dobrze mogą się też sprawdzić karczochy oraz ziele dziurawca. Takie wsparcie sprawi, że nasza wątroba będzie lepiej chroniona przed chorobami, będzie też mogła się szybciej zregenerować. Nie zapominajmy jednak, że dla dobra wątroby powinniśmy zadbać również o to, co jemy, a przede wszystkim unikać tak wielkich zagrożeń, jakimi są dla wątroby lekarstwa oraz alkohol.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama