Rozmaryn
Canva.com

Nie radzisz sobie ze stresem? Koniecznie dodaj do jedzenia TO zioło

Rozmaryn to aromatyczna przyprawa, po którą Polacy sięgają bardzo chętnie. Nic w tym dziwnego, gdyż rozmaryn może się pochwalić wspaniałym aromatem oraz ciekawym smakiem, dzięki czemu dania mięsne lub przysmaki z pieczonymi warzywami nabierają wyjątkowego charakteru.
Reklama

Ta roślina przyprawowa ma jednocześnie ogromną wartość odżywcza, zatem pyszne dania z jej udziałem mogą każdemu z nas wyjść na dobre.

Dlaczego warto sięgać po rozmaryn?

Rozmaryn
Canva.com

Powodów, dla których warto częściej korzystać z tej przyprawy, jest sporo. Wiadomo, że w rozmarynie można znaleźć sporo olejków eterycznych, garbników oraz przeciwutleniaczy, dzięki czemu dodatek ten korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. W rozmarynie nie brak też ważnych minerałów (np. manganu, selenu i cynku) oraz witamin (w tym witamin z grupy B), dlatego też zdrowa dieta z jego udziałem może nas wspierać w walce z licznymi przypadłościami.

Rozmaryn to skuteczny pogromca wolnych rodników, dzięki czemu z jego mocy chętnie korzystają osoby pragnące skuteczniej chronić się przed rozwojem chorób nowotworowych.

Reklama

Wiadomo też, że dzięki tej przyprawie można skuteczniej walczyć z bakteriami oraz wirusami, chronić się przed stanami zapalnymi i w naturalny sposób wspierać odporność organizmu. Zdrowa dieta z takim dodatkiem pomoże też osobom mającym problemy z trawieniem oraz tym, którzy chcą się skutecznie rozprawić ze stresem.

Lepszy nastrój, lepsza pamięć i mniej problemów z koncentracją – oto kolejne powody, dla których pyszne dania doprawione rozmarynem powinny się możliwie jak najczęściej pojawiać na naszych stołach.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama