Truskawki
Canva.com

Chcesz wyglądać pięknie i zachwycać blaskiem skóry? Jedz truskawki!

Każda z kobiet chce wyglądać pięknie. Rano budzić się z piękną cerą, która nie będzie potrzebowała wiele makijażu. To marzenie łatwo spełnić. Wystarczy, że będziecie odpowiednio często jeść pyszne, czerwone truskawki. Wakacyjny przysmak może zdziałać cuda.
Reklama

Samo zdrowie

Truskawki
Canva.com

Truskawki to rodzaj owoców pochodzących z umiarkowanych regionów Ameryki Północnej, Europy i Azji. Są członkami rodzaju Fragaria i są uprawiane od tysięcy lat. Truskawki są uprawiane w wielu różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Są używane w wielu deserach i świetnie nadają się do jedzenia na świeżo w sałatce lub smoothie. Wiadomo, że truskawki mają wiele korzyści zdrowotnych, takich jak wysoka zawartość przeciwutleniaczy i właściwości przeciwzapalne.

Reklama

Truskawki to owoce, które są dobrym źródłem witaminy C, błonnika i manganu. Są również źródłem przeciwutleniaczy, które pomagają zwalczać wolne rodniki w organizmie. Truskawki są pokarmem niskokalorycznym i zawierają tylko 24 kalorie na 100 gramów truskawek. Są również bogate w potas, który pomaga regulować ciśnienie krwi. Truskawki są zawierają dużo witaminy B6, która pomaga w metabolizmie białek i produkcji czerwonych krwinek.

Truskawki pełne witamin

Truskawki
Canva.com
Reklama

Truskawki zawierają kwas elagowy, który pomaga zapobiegać uszkodzeniom UV, a nawet pomaga zapobiegać zmarszczkom. Truskawki zawierają również dużo witaminy A, która jest ważna dla utrzymania zdrowych komórek skóry.

Truskawki możemy sadzić w ogródku. Potrzebują słonecznego miejsca i gleby bogatej w składniki odżywcze. Możesz znaleźć różnorodne rośliny truskawek w lokalnej szkółce lub centrum ogrodniczym. Przed posadzeniem nasion należy upewnić się, że gleba jest bogata w składniki odżywcze i odpowiednio wilgotna. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy codziennie podlewać glebę.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama