Zielona herbata
Canva.com

Chcesz zadbać o zdrowie zimą? Codziennie rano pij tę herbatę!

Zielona herbata tonie tylko aromatyczny i pobudzający napój, który z powodzeniem stać się alternatywą dla kawy. To cenny dodatek do zdrowej diety oraz świetny sojusznik dla każdego, kto chce w naturalny sposób dbać o swoje zdrowie i piękny wygląd.
Reklama

Co znajduje się w zielonej herbacie?

O wyjątkowych właściwościach zielonej herbaty decydują m.in. katechiny oraz silne antyoksydanty, dzięki którym możemy skuteczniej bronić się przed wolnymi rodnikami. Garbniki, aminokwasy i lipidy to kolejne składniki, dzięki którym ta herbata świetnie sprawdza się jako naturalny lek na wiele przypadłości. Jest ona jednocześnie źródłem wielu cennych dla naszego organizmu witamin (m.in. A, C i E) oraz składników mineralnych (m.in. potasu, cynku, miedzi i manganu). Dzięki temu zielona herbata może odgrywać istotną rolę w profilaktyce wielu chorób i pomagać nam w walce o utrzymanie dobrej formy.

W jaki sposób zielona herbata może wspierać nasze zdrowie?

Herbata odchudzająca
Canva.com

Dzięki wieloletnim badaniom, nasza wiedza na temat prozdrowotnych właściwości zielonej herbaty jest dość szeroka. Wiadomo, że regularne picie zielonej herbaty może w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób układu krążenia i wspierać nas w walce ze złym cholesterolem. Mniej problemów z nadciśnieniem, mniejsze ryzyko powstawania zakrzepów – oto kolejne korzyści, jakie daje nam korzystanie z mocy zielonej herbaty.

Warto też pamiętać, że ten pobudzający napój świetnie wpływa na nasz mózg, może chronić nas przed demencją, a przy okazji pomaga nam w walce z zalegającymi w organizmie toksynami.

Reklama

Zielona herbata znana jest też jako naturalny spalacz tłuszczu, a włączenie jej do diety może nam w znacznym stopniu ułatwić odchudzanie.

Istnieje wiele powodów, dla których warto regularnie sięgać po filiżankę zielonej herbaty. Ten napój ma wyjątkową moc, a osoby korzystające z takiego wsparcia mogą się cieszyć i lepszym samopoczuciem, i lepszym wyglądem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama