Ogórki kiszone
Canva.com

Chcesz zrobić pyszne i chrupiące ogórki kiszone? Pamiętaj o tych 2 rzeczach

Ogórki to warzywo, które uwielbiamy zarówno na świeżo, jak i w postaci kiszonej. Aby uzyskać smaczne, chrupiące ogórki kiszone, należy pamiętać o odpowiednim czasie zbioru i kiszenia.
Reklama

Kiedy zbierać ogórki do kiszenia?

Ogórki najlepiej zbierać do kiszenia, kiedy są jeszcze młode, małe i twarde, a ich skórka jest jasnozielona. Warto pamiętać, że im starsze ogórki, tym bardziej gorzkie i miękkie, co wpływa na smak kiszonego ogórka. Zaleca się, aby ogórki zbierać rano lub wieczorem, gdy temperatura jest niższa, ponieważ wtedy mają one większą zawartość wody i mniej goryczy.

Kiedy kisić ogórki?

Ogórki można kisić przez całe lato, ale najlepszy czas to sierpień i wrzesień, gdy są one najsmaczniejsze. Przed kiszeniem należy ogórki umyć i oczyścić, a następnie umieścić w naczyniu, na przykład w słoiku lub beczce, z wodą, solą i ziołami, takimi jak koperek czy liście chrzanu. Naczynie z ogórkami należy postawić w ciepłym miejscu i pozostawić na około 4-5 dni, po czym przenieść do chłodnego pomieszczenia. Ogórki kiszone są gotowe po upływie około 2-3 tygodni.

Reklama

Co zrobić z kiszonych ogórków?

Kiszonych ogórków można używać na wiele sposobów. Najprostszym i najpopularniejszym sposobem jest spożywanie ich jako przekąski, na przykład w towarzystwie pieczywa, sera lub wędliny. Można je również dodawać do sałatek, zup, dań mięsnych lub rybnych. Można ich również używać do przygotowania słynnego polskiego dania - ogórków kiszonych zasmażanych. Wystarczy podsmażyć na patelni cebulę, dodać starte ogórki i zasmażyć z mąką i mlekiem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama