Kotlety schabowe
Canva.com

Chrupiąca panierka to nie lada wyzwanie. Sprawdź, jakie błędy popełniasz!

Sekretem pysznych kotletów schabowych jest dobre, świeże mięso oraz chrupiąca, złocista panierka. Wiele osób popełnia sporo błędów w przygotowywaniu kotletów. Sprawdź, co zrobić, aby ulubione danie Polaków zawsze wychodziło idealnie!
Reklama

Perfekcyjne schabowe - nasze porady

Kotlety schabowe
Canva.com

Przygotowanie kotletów schabowych nie jest prostym zadaniem, ponieważ uzyskanie odpowiedniego smaku składa się na kilka etapów - od wyboru mięsa, przygotowanie schabu do panierowania, obtoczenia kotletów w jajku i bułce tartej, aż po smażenie na głębokim tłuszczu i podawanie. Przygotowaliśmy dla Ciebie 10 porad, które sprawią, że już nigdy nie popełnisz żadnego błędu.

  1. Kotlety wieprzowe są często sprzedawane z grubą warstwą tłuszczu. Chociaż część tego tłuszczu można odciąć, ważne jest, aby trochę go zostawić. Tłuszcz pomoże utrzymać wilgotność kotletów podczas gotowania i doda im smaku.
  2. Przyprawienie kotletów wieprzowych przed ich ugotowaniem jest koniecznością. Wystarczy zwykła sól i pieprz, ale możesz też dodać inne zioła i przyprawy do smaku.
  3. Kotlety wieprzowe najlepiej smażyć, aż będą lekko różowe w środku. Jeśli będą na ogniu zbyt długo, staną się suche i twarde.
  4. Termometr do mięsa to najlepszy sposób na upewnienie się, że kotlety wieprzowe są usmażone do perfekcji. Włóż termometr w najgrubszą część kotleta i smaż mięso, aż temperatura wewnętrzna osiągnie 62 stopnie Celsjusza.
  5. Nie pozwalaj kotletom odpocząć: Po ugotowaniu kotletów wieprzowych ważne jest, aby przed ich pokrojeniem odpocząć przez kilka minut. Pozwoli to na rozprowadzenie soków, dzięki czemu kotlety będą bardziej soczyste i aromatyczne.
  6. Kotlety wieprzowe mogą być wykonane z różnych części wieprzowiny, takich jak schab, czy łopatka. Każdy kawałek ma inny smak i konsystencję, dlatego ważne jest, aby wybrać ten właściwy dla swojego dania.
  7. Podczas krojenia kotletów wieprzowych ważne jest, aby kroić je pod kątem. Dzięki temu kotlet będzie bardziej miękki i łatwiejszy do przeżuwania.

Jak zrobić chrupiącą panierkę do kotletów?

Reklama

Chrupiącą panierkę do kotletów można przygotować, łącząc w płytkim naczyniu mąkę, sól i pieprz. Następnie obtocz kotlety w mieszance mąki, aż będą równomiernie pokryte. Następnie rozgrzej dużą patelnię na średnim ogniu i dodaj do niej olej. Gdy olej będzie gorący, dodaj kotlety na patelnię i smaż przez 3-4 minuty z każdej strony lub do momentu, gdy panierka będzie złotobrązowa i chrupiąca. Podawaj natychmiast.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama