Odkurzacz dla alergika - trzy rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem

Ciągły kurz w mieszkaniu? Oto 4 proste sposoby, które pozwolą Ci go zatrzymać

W otaczającym nas powietrzu nie brakuje kurzu, pyłków, różnych alergenów. Należy wiedzieć, iż naukowcy obliczyli, że wdychamy aż 50 bilionów cząsteczek zanieczyszczeń na godzinę. Jak temu zaradzić?
Reklama

Używajmy wycieraczek

Nie tylko na zewnątrz drzwi, ale również wewnątrz mieszkania. Najlepiej takich, które są zmywalne. To znacznie uprości ochronę przed kurzem i brudem wnoszonym do domu.

Zamykajmy drzwi i okna

Należy wiedzieć, że chociaż świeże powietrze jest wspaniałe, może być również pełne kurzu, a także groźnych pyłów zawieszonych. Wietrzmy mieszkanie krótko, wywołując przeciągi. Róbmy to, kiedy stan powietrza jest dobry.

Kupmy oczyszczacz powietrza

Te urządzenia nie tylko usuwają niemiłe zapachy, ale wychwytują także kurz. Większość z nich wykorzystuje system wentylatorów, który zasysa powietrze, przepuszcza przez filtr zatrzymujący cząsteczki zanieczyszczeń, a następnie wydmuchuje je, kiedy jest już czyste.

Unikajmy przedmiotów, które przyciągają kurz

Czyli: tapicerowanych mebli, ciężkich zasłon i rolet, sztucznych roślin i futerkowych ozdób. Używajmy miotełek z mikrofibry, które nie rozpylają kurzu w trakcie odkurzania.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama