Olejek miętowy na muszki owocówki.
Canva

Płyn z octem nie działa na owocówki? Przegoni je zapach tego olejku

Czy masz wrażenie, że na owocówki nic nie działa? Na te insekty jest kilka sprowadzonych sposobów, zdarza się, że jednak i one nie dają rady. Na szczęście okazuje się, że owocówki można pokonać za pomocą popularnego zapachu.
Reklama

Sposób na owocówki — nie znoszą tego zapachu!

Owocówki nie znoszą miętowego zapachu. Spróbuj skropić miejsca, gdzie się zbierają i kosz na śmieci olejkiem z mięty pieprzowej. To powinno je odstraszyć.

Zimno powinno pomóc

Jeśli za oknem jest chłodno i masz taką możliwość, wystaw owoce... na zewnątrz. To powinno pomóc pozbyć się tych małych irytujących owadów. Nie są w stanie przetrwać w niskich temperaturach.

Sposób na owocówki — po prostu odkurzacz

Jeśli owocówek jest dużo i latają chmarami, wciągnij je w rurę odkurzacza. Może nie pozbędziesz się w ten sposób wszystkich, ale znaczniej ich części już tak.

Muszki owocówki na pomarańczy.
Canva

Płyn z octem lub... wino

Jeśli wymieszasz ocet jabłkowy z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń, jest szansa, że dużo owocówek utopi się w takim roztworze. Podobnie będzie ze słodkim winem owocowym.

Pamiętaj o wyrzucaniu śmieci

Niby banał, każdy o tym pamięta, jednak kiedy przychodzi co do czego, śmieci leżą i czekają. Zadbaj o to, żeby na bieżąco wyrzucać worki z bio odpadami. Staraj się też szczelnie je zamykać, dopóki są w domu.

Sposób na owocówki — musi być czysto i sucho

Niestety resztki jedzenia to idealne pożywka dla tych owadów. Pilnuj, żeby wszystko dokładnie powycierać. Nie może być brudno czy wilgotno. Sprawdzaj dokładnie blaty i okolice kosza.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama