Smoothie
Canva.com

Co zrobić, jeśli dzieci nie lubią owoców i warzyw? Kolorowe smoothie!

Smoothies owocowe są zdrową i szybką opcją śniadania lub przekąski, która zaspokaja głód i dostarcza zdrowego, pełnowartościowego pożywienia. Aby wykonać idealne smoothie owocowe, wystarczy kilka składników, wyobraźnia i odrobina wprawy.
Reklama

Na początku wybierz owoce. Wybór owoców do smoothie należy do Ciebie, ale używanie wyłącznie świeżych owoców jest najlepszą opcją. Większość smoothie zawiera banany, ponieważ są one słodkie, mączne i zapewniają kremową konsystencję. Inne dobre opcje to truskawki, maliny, jagody, mango, ananasy, kiwi, awokado, jabłka, gruszki i brzoskwinie.

Jak zrobić kolorowe smoothie dla niejadków?

Smoothie
Canva.com

Dodaj mrożone produkty. Mrożone owoce są świetnym dodatkiem do smoothies, ponieważ zapewniają gładką i gęstą konsystencję.

Reklama

Użyj mrożonych malin, truskawek, jagód, ananasów lub kiwi.

Dodaj sok. Sok z cytryny lub limonki jest świetnym źródłem witaminy C i może pomóc w wyrównaniu smaku. Możesz też użyć soku jabłkowego, grejpfrutowego lub pomarańczowego.

Zielone warzywa, takie jak szpinak lub jarmuż, są idealne do dodania do smoothies. Dodają one zdrowych składników odżywczych i nie wpływają na smak smoothies.

Dodaj białko. Dodanie białka do smoothies jest doskonałym sposobem na uzupełnienie pożywienia. Możesz użyć białka w proszku lub mleka roślinnego, takiego jak mleko kokosowe lub migdałowe.

Zmiksuj. Wybierz naczynia, takie jak blender lub malakser, i dodaj wszystkie składniki do naczynia.

Reklama

Zmiksuj, aż powstanie gładka konsystencja.

Jeśli chcesz, możesz dodać trochę miodu lub syropu klonowego do smaku. Możesz też dodać trochę ziaren słonecznika lub pestek dyni, aby dodać trochę tekstury.

Gotowe! Po zmieszaniu wszystkich składników Twoje smoothie powinno być gotowe do wypicia. Jeśli chcesz, możesz ozdobić je owocami lub orzechami. A jeśli tworzysz smoothie do zaparzenia, możesz użyć mrożonych owoców zamiast świeżych.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama