Kobieta w sportowym stroju piję wodę w trakcie upału.
Canva

Co zrobić, żeby pić więcej wody w upały?

O tym, że w upały trzeba pić dużo wody, wie chyba każdy. Niestety nie wszyscy się do tego stosują. Dlaczego? Powody są różne, począwszy od mdłego smaku wody, po zwykłe zapominanie. Zobacz, co zrobić, żeby to zmienić i pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Przy obecnych temperaturach, jest to szczególnie ważne!
Reklama

Picie wody? Tylko z odpowiedniego naczynia!

Może brzmi to banalnie, ale naprawdę jemy (i pijemy) oczami. Im bardziej napój wygląda zachęcająco, tym szybciej po niego sięgniemy. Na rynku jest pełno bidonów do picia wody, można jednak skusić się też na jakieś piękne, kolorowe szklanki czy słoiki ze słomką, które przywodzą na myśl kawiarnie.

Dobrym rozwiązaniem są też naczynia, na których znajduje się podziałka, dzięki czemu od razu wiadomo, ile wody się już wypiło.

Smak to podstawa!

Jeśli komuś nie opowiada smak zwykłej wody, może doprawić ją miętą, albo plasterkami cytryny. Napój nie tylko pięknie się wtedy prezentuje, ale też cudownie pachnie i jest smaczniejszy.

Dobrym rozwiązaniem jest też dorzucanie zamrożonych owoców do szklanki z wodą. Kiedy lód się roztapia, smak zaczyna się stopniowo uwalniać.

Warto też poszukać wody, która będzie po prostu smakować. Te zwykłe butelkowane, wbrew pozorom, różnią się między sobą smakiem.

Reklama

Przypomnij sobie, o piciu wody!

Czasem powodem, dla którego ktoś nie pije, jest po prostu zapominanie. Co w takiej sytuacji? Po pierwsze trzeba rozstawiać szklanki lub butelki z wodą w różnych miejscach w domu czy pracy. Po drugie, należy nastawić budzik w telefonie, żeby co jakiś czas przypominał nam o tym, co trzeba zrobić.

Woda jest najlepsza, ale...

Wiadomo, że to głównie wodę powinno się pić, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że można też nawadniać organizm w inny sposób. Jaki? Warto jeść zupy i owoce. Można też ratować się schłodzoną (lub ciepłą, jeśli ktoś woli) herbatą bez cukru.

Soki nie są polecane, jeśli ktoś jednak ma nie pić przez cały dzień, albo napić się soku to jednak lepiej po niego sięgnąć.

Jak namówić dzieci do picia wody?

Dobrze pozwolić im wybrać, z czego będą piły, bidonu, kubka czy szklanki. Warto też zainstalować baniak, z którego same będą coś nalewać. Maluchy uwielbiają takie atrakcje!

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama