Materac
Canva.com

Czy warto kupować materac do spania przez Internet? Tak, ale...

Niektórych z nas wciąż przerażają delikatnie zakupy online. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach są one opłacalne głównie pod względem finansowym, jednakże mimo tego obawiamy się, że nad takimi zakupami nie uzyskamy pełnej kontroli i nie będziemy w stanie zabezpieczyć się przed kupieniem czegoś niskojakościowego bądź np. podrabianego.
Reklama

Lepiej stacjonarnie?

Materace do spania częściej wybieramy stacjonarnie niżeli online, choć w wielu przypadkach nie jest to wcale takie dobre posunięcie. Nie jest przecież tak, że do internetowych sklepów trafiają inne produkty niżeli do sklepów stacjonarnych. Zwykle są to dokładnie te same towary. Na naszym rynku działa kilku bardziej znanych producentów materaców do spania, a współpracują oni jednak z różnymi sklepami, nie tylko tymi stacjonarnymi i najpopularniejszymi.

Jeżeli więc znajdujemy jakiś materac, który przypada nam do gustu, w sklepie stacjonarnym, praktycznie od razu jesteśmy też w stanie znaleźć do sklepie internetowym. No i tak właśnie powinniśmy uczynić. Zapamiętajmy sobie cenę podobającego nam się produktu, na którą natkniemy się w stacjonarnej placówce, a potem przyrównajmy ją do cen oferowanych przez sklepy internetowe, a już na tej podstawie sami dojdziemy do wniosku, że zakupy online muszą się opłacać.

Reklama

Istotne są testy powierzchni materaca

Kobieta o czarnych włosach w białej pościeli na łóżku z wygodnym materacem błogo śpi z ręką pod głową
pixabay.com

Właściciele stacjonarnych punktów będą nas przekonywać do tego, że tylko u nich zdołamy sprawdzić na żywo materace do spania, bo będziemy mogli się na nich położyć i w ten sposób samodzielnie je przetestować, ale zwróćmy uwagę na to, że te testy powierzchni trwają co najwyżej kilka minut, a w tak krótkim czasie w żadnym wypadku nie jesteśmy w stanie dojść do tego, czy materac będzie dla nas dobry.

Reklama

Kupując materace online, w pewnym sensie korzystamy z lepszych dla nas warunków współpracy, albowiem dajemy sobie dostęp do bezproblemowego zwrotu produktu, gdyby tylko okazało się, że jednak nam on nie odpowiada. Zazwyczaj takiego zwrotu możemy dokonać w przeciągu trzydziestu dni od zakupu. No i nikt nie będzie nas pytać o to, dlaczego dany produkt chcemy oddać (powód nie ma znaczenia).

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama