Różowe hiacynty na drewnianym blacie
Canva.com

Hiacynty w roli głównej! Podpowiadamy, jak udekorować dom tymi pięknymi roślinami

Przejdź do galerii zdjęć
Wiosna to czas hiacyntów — obłędnie pięknych kwiatów cebulowych, które cudownie pachną. Hiacynty możemy sadzić w ogrodach, ale możemy także ozdobić nimi nasze mieszkania. Oto dekoracje z hiacyntów. Zapraszamy do naszej galerii.
Reklama

Aranżacje z hiacyntami

Hiacynty to wyjątkowo wdzięczne rośliny do przygotowania dekoracji wnętrz. Pędzone cebule hiacyntów z pąkami lub w pełni kwitnące dostępne są w sprzedaży od Bożego Narodzenia do Wielkanocy. Można powiedzieć, że dekoracyjna jest cała roślina. Okazała cebula o ciemnym, prawie fioletowym zabarwieniu. Proste, intensywnie zielone liście. A także pąki, które wyglądają jak winogrona i oczywiście cudowne kwiaty, które poza wyglądem i intensywnym wybarwieniem, oszałamiają także zapachem.

Fioletowe hiacynty w szklanym wazonie
Canva.com

Bezdyskusyjne piękno tych kwiatów sprawia, że możemy wykorzystać je do tworzenia dekoracji naszych mieszkań, niezależnie od stylu, w jakim mamy zaaranżowane wnętrze. Hiacynty możemy układać w kompozycje monochromatyczne, które będą pasować do wystroju w stylu skandynawskim lub loftowym. Natomiast wielobarwne zestawienia kwiatów białych, niebieskich i różowych, umieszczone w drewnianych pojemnikach lub starych naczyniach, wspaniale współgrają ze stylem rustykalnym i boho.

Kwitnące hiacynty w doniczkach

Nie ma nic piękniejszego niż pojemnik pełen kwitnących hiacyntów. Do stworzenia takiej dekoracji wystarczy kilka sztuk kwiatów, które możemy kupić w kwiaciarni lub markecie i ciekawy pojemnik.

Reklama

W zależności od wystroju mieszkania i naszego własnego gustu hiacynty możemy sadzić w drewnianych skrzyniach, naczyniach kamionkowych lub ceramicznych, naczyniach porcelanowych ze starych zastaw albo wiklinowych koszykach. Uzupełnieniem takich dekoracji może być naturalny mech, rafia, kora lub juta.  

Biały hiacynt w kamionkowym naczyniu, obok kamionkowy dzbanek i świecznik
Canva.com

Jednak te kwiaty to nie tylko rustykalne dekoracje.

Reklama

Rośliny niezwykle elegancko prezentują się w minimalistycznych pojemnikach ze szkła, ceramiki lub tworzywa, które kolorem nawiązują do koloru kwiatów.

Jak dbać o hiacynty w doniczkach? Roślina potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego nawodnienia oraz usuwania zaschłych pędów kwiatowych. Po przekwitnięciu i właściwym przechowaniu cebul możemy posadzić je na ogrodowej rabacie.

Dekoracyjne pąki i cebule

Jak już wspominaliśmy, piękne są wszystkie elementy rośliny — również pąki i cebule. Szczególnie efektownie prezentują się cebule umieszczone w szklanych naczyniach, z widocznym systemem korzeniowym. Tak zaprezentowane hiacynty robią niesamowite naprawdę wrażenie. 

Cebula hiacynta umieszczona w szklanym naczyniu z widocznym systemem korzeniowym
Canva.com

Hiacynty cięte idealne do bukietów 

Wiosna to czas naturalnego kwitnienia hiacyntów, kiedy zdobią rabaty, trawniki i tarasowe donice. Wtedy także możemy ścinać je na bukiety do wazonów. Hiacynty pięknie prezentują się w wiązankach wiosennych kwiatów — z tulipanami, żonkilami, szafirkami i cebulicami. Możemy ustawiać je w szklanych wazonach lub w metalowych wiaderkach.

Zapraszamy do galerii, gdzie prezentujemy dużo zdjęć dekoracji z hiacyntami.

Reklama
Zobacz galerię zdjęć: Hiacynty w roli głównej — dekoracje i aranżacje
Autor - Miranda Ekiert
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.ekiert@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama