Budzik dzwoni, a na łóżku leży cżłowiek
Canva.com

Dobry sposób na bezsenność. Pomoże się zrelaksować i pomyśleć

Pomimo skrajnego uczucia zmęczenia nadal nie możesz zasnąć i dosłownie od jakiejś godziny przewracasz się z jednego boku na drugi? W takiej sytuacji możesz albo dalej próbować i liczyć na cud, albo wypróbować jakiś skuteczny sposób na bezsenność.
Reklama

Domowe metody, które nie szkodzą, potrafią działać świetnie. Oto kilka z nich, które naprawdę nieźle radzą sobie z trudnościami z zasypianiem.

Przede wszystkim spróbuj się uspokoić.

Jeżeli czujesz, że twój umysł ewidentnie ucieka gdzieś daleko i zmierza w stronę rzeczy, na które nie masz teraz żadnego wpływu, próbuje rozmyślać o jakichś niezamkniętych sprawach albo podpowiada ci, co takiego powinieneś zrobić jutro, spróbuj jakoś go wyciszyć - czy to poprzez medytację, czy to poprzez kilkuminutową sesję jogi. Techniki relaksacyjne, z jakich skorzystasz za sprawą Internetu, działają i skutecznie, i szybko. Czasami już nawet pięciominutowe ćwiczenie głębokiego oddychania pomaga mięśniom cudownie się rozluźnić, no i przy okazji oczyszcza głowę ze zbędnych myśli, abyś ty sam mógł skupić się już tylko na spokojnym zaśnięciu.

Reklama

Relaksacja to jednak nie wszystko.

Jeżeli chcesz dodatkowo sobie pomóc, bo twoje problemy z zasypianiem są dość poważne i mocno uciążliwe, wypróbuj dodatkowo różne inne domowe sposoby na bezsenność, które często opierają się na piciu różnych specjalnych ziółek i specjalnych magicznych mikstur. No może niezupełnie specjalnych, bo są to na ogół albo melisa, albo rumianek. Zioła możesz wymieszać i przygotować z nich kojący roztwór albo też wypróbować jedną z gotowych herbatek na sen, w której najczęściej znajdziesz właśnie melisę i rumianek oraz czasami kilka dodatkowych substancji.

Ogólnie rzecz biorąc zdrowy sen możesz uzyskać dodatkowo za sprawą większej dbałości o higienę snu, czyli o to, by za każdym razem kłaść się spać o podobnej godzinie i wstawać również o tej samej porze - na tyle, na ile jest to możliwe.

Reklama

Wietrz sypialnię i unikaj siedzenia do późna przed telefonem lub komputerem. Testuj różne metody i szukaj takiej, która naprawdę na ciebie zadziała i naprawdę pomoże ci w szybszym zasypianiu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama