Młod kobieta przygotowująca się do kąpieli dbająca o kondycję swojej skóry
Materiał partnera

Wpływ aktywności fizycznej na kondycję skóry – co warto wiedzieć?

O dobroczynnym wpływie aktywności fizycznej na zdrowie i samopoczucie mówi się wiele. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że regularne ćwiczenia korzystnie wpływają także na naszą skórę, ponieważ z potem pozbywamy się toksyn i wolnych rodników. Treningi umożliwiają również odżywienie każdej komórki i jej dotlenienie, co ma niebagatelny wpływ na cerę. Jak aktywność fizyczna oddziałuje na kondycję skóry? Podpowiadamy.
Reklama

Dlaczego aktywność fizyczna jest korzystna dla naszej skóry?

Zwłaszcza podczas treningu kardio, kiedy krew szybko krąży, trafia do niej więcej tlenu i składników odżywczych. To z kolei powoduje, że do poszczególnych komórek dostarczanych jest więcej cennych związków, które wpływają na wygląd naszej cery. Po treningu może być ona promienna, jędrna i elastyczna. Warto więc zainwestować w karnet na siłownię, elementy takie jak opaska sportowa, bądź odzież sportowa damska i zacząć regularnie przynajmniej 2-3 razy w tygodniu trenować, by cieszyć się nie tylko dobrą kondycją, ale również piękną cerą. Ćwiczenia fizyczne obniżają też poziom kortyzolu, który jeżeli występuje w zbyt wysokim stężeniu, może powodować problemy hormonalne i skórne.

Jak aktywność fizyczna wpływa na redukcję cellulitu?

Obecnie wiele kobiet zmaga się z problemem tzw. pomarańczowej skórki.
Reklama
Dlatego bardzo często zamiast po legginsy, sięgają po joggery damskie, w których łatwo jest ukryć ten nieestetyczny problem. Dzięki regularnej aktywności fizycznej możemy jednak poprawić nie tylko kondycję naszej cery, ale również skóry na całym ciele i zredukować cellulit. Warto mieć świadomość, że pomarańczową skórkę ma około 90% kobiet, niezależnie od wieku i wagi, lecz odpowiednio dobrany trening aerobowy, stymulujący zwłaszcza problematyczne obszary, może znacznie poprawić kondycję naszej skóry.

Jak dbać o higienę podczas treningów?

Podczas treningu, kiedy pocimy się i wydalamy z organizmu wraz z potem toksyny i wolne rodniki, to właśnie na naszej skórze gromadzą się wszystkie te substancje.

Reklama

W niektórych przypadkach, zwłaszcza u osób zmagających się z trądzikiem lub mających skłonności do powstawania niedoskonałości, mieszanka ta nasila problem związany ze zmianami skórnymi. Dlatego tak ważne jest, aby po każdym treningu prać akcesoria sportowe takie jak na przykład opaski, którymi wycieramy pot, a także wziąć prysznic. Nie ćwiczmy również w pełnym makijażu, ponieważ pod warstwą podkładu skóra nie oddycha, a w porach gromadzi się pot i tworzą się wówczas zaskórniki.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama