Ziołowa inhalacja
Canva.com

Domowe inhalacje ziołowe na katar i przeziębienie. Proste sposoby na chłodną jesień!

Okres jesienno-zimowy to czas wyjątkowo trudny dla naszego organizmu. Zmienna pogoda sprawia, że wielu z nas musi się w tym czasie borykać z przeziębieniem oraz z towarzyszącymi im problemami: bólem gardła, kaszlem oraz katarem. W jaki sposób można się uporać z tymi przypadłościami?
Reklama

Domowe inhalacje dobre na jesień i zimę

Jednym ze skuteczniejszych środków na katar i przeziębienie, z jakich możemy korzystać we własnych domach, są inhalacje. Co warto wiedzieć na ich temat?

Domowe inhalacje to proste zabiegi, które mogą wykazać się sporą skutecznością w walce z takimi problemami, jak zatkany nos czy katar. Są to bardzo proste zabiegi, a kluczem do sukcesu jest w ich przypadku odpowiedni wybór ziół oraz olejków eterycznych.

Co może sprawdzić się najlepiej?

Ziołowa inhalacja
Canva.com

W walce z katarem dobre efekty przyniesie rumianek, będący jedną z najbardziej pospolitych roślin leczniczych w Polsce. Pierwsze oznaki przeziębienia można też łagodzić za pomocą tych inhalacji, w których pojawią się goździki lub szałwia lekarska.

Reklama

Tymianek, podbiał czy koper włoski to kolejne zioła, dzięki którym domowe inhalacje pomogą nam szybko odzyskać zdrowie i dobrą formę.

Przy zatkanych zatokach świetnie sprawdzi się inhalacja z olejkiem tymiankowym, z kolei przy zapaleniu zatok lub anginie warto wykorzystać inhalację z dodatkiem olejku eukaliptusowego. Przy zapaleniu gardła pomocny będzie olejek z drzewa herbacianego, a przy grypie – olejek sosnowy. Takie inhalacje mogą poprawić nasze samopoczucie i sprawić, że walka z przeziębieniem stanie się o wiele łatwiejsza.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama