kobieta z maseczką na twarzy
canva.com

Domowe maseczki z jajka. Twoja skóra będzie obłędnie aksamitna!

O swój wygląd możesz dbać w sposób całkowicie naturalny, używając wyłącznie tych produktów, które stworzysz sama i nad których składem przejmiesz całkowitą kontrolę. Nie zgadzaj się na to, by sięgać po sztuczną chemię, jaką oferują Ci klasyczne drogerie.
Reklama

Poniższe domowe maseczki na twarz, wzbogacone odżywczym jajkiem, są tak świetne i zarazem uniwersalne, że pozwolą ci na dobre zapomnieć o gotowych kosmetykach i zrezygnować z ich użycia już na zawsze.

Maseczka głęboko odżywcza.

Jest ona bardzo uniwersalnym wariantem kosmetyku, który sprawdzi się na każdym typie cery, albowiem każda cera potrzebuje odżywienia, nawet ta, która wygląda normalnie i nie ma jakichś szczególnych większych problemów. Aby przygotować kosmetyk, oddziel białko od żółtka i przelej samo żółtko do małego spodka, od razu dodając do niego połówkę mocno dojrzałego i rozgniecionego widelcem awokado. Gładką kremową masę nakładaj na oczyszczoną skórę twarzy oraz skórę szyi. Aby maska zdołała prawidłowo zadziałać, musisz utrzymać ją na cerze przynajmniej przez jakieś piętnaście, a najlepiej dwadzieścia minut, po czym jej pozostałość dokładnie spłukać i zaaplikować swój ulubiony krem bądź serum - po prostu wykonać dalsze etapy codziennej pielęgnacji.

Maseczka z jajka na twarz, dająca efekt naturalnego subtelnego liftingu.

Reklama

Do jej wykonania potrzebujesz białka z jednego jajka, które ubijasz najpierw mikserem lub robotem kuchennym na sztywną pianę, a następnie łączysz delikatnie z łyżką lub dwoma łyżkami słodkiej tłustej śmietanki, do uzyskania jednolitej kremowej masy. Podobnie jak poprzednią maskę nakładasz ją na oczyszczoną skórę twarzy, skórę szyi i ewentualnie dekolt. Maseczka potrzebuje ok. 15-20 minut do prawidłowego zadziałania. Z uwagi na jej właściwości liftingujące warto ją wykorzystać przed jakąś ważniejszą imprezą. Dzięki temu już na przyjęciu będziesz czarować wszystkich naturalnym blaskiem i świetnym wyglądem cery.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama