Leżący na łóżku mężczyzna ma kaca.
Canva

Ekspresowe sposoby na sylwestrowego kaca. Raz, dwa wrócisz do formy!

Przed nami Sylwester. Warto więc zaopatrzyć się w krótki poradnik, jak poradzić sobie z kacem. Koniecznie wypróbuj poniższe patenty, dzięki którym może nie poczujesz się idealnie i Twój organizm szybko wróci do sprawnego funkcjonowania!
Reklama

Ekspresowe sposoby na kaca

Przede wszystkim spróbuj się wyspać. Zmuś się do pozostania w łóżku przez przynajmniej jedną godzinę albo utnij sobie nawet piętnastominutową drzemkę, by po prostu przyspieszyć regenerację organizmu, do której najintensywniej dochodzi właśnie podczas spania. Jeżeli natomiast kompletnie nie czujesz się senny, a leżenie jedynie cię męczy, jednakże poziom twoich sił ewidentnie jest za niski na jakąkolwiek aktywność, zaparz sobie mocną kawę. Najlepiej tą parzoną, która będzie zawierać w sobie najwięcej kofeiny. Oczywiście, jeśli lubisz, możesz dodać do niej trochę mleka. Jedna mocna kawa na pewno postawi cię lekko na nogi, a być może też delikatnie pobudzi twój apetyt i sprawi, że w końcu nabierzesz ochoty na to, by zjeść coś porządnego.

Co jeść, gdy mamy kaca?

Nawet jeśli nabrałeś ochoty na dużą tłustą pizzę, lepiej nie zapychaj nią i tak obciążonego już żołądka, a przygotuj sobie coś zdrowszego, najlepiej jakąś zupę, niekoniecznie nawet rosół, ale np. kapuśniak bądź ogórkową. Tego typu potrawy to znakomite sposoby na kaca, ponieważ zawierają one bardzo duże ilości witaminy C, przyspieszającej rozkład alkoholu.

Reklama

Jeżeli nie chce Ci się niczego gotować, skorzystaj z zup gotowych. Kupisz je w każdym markecie na dziale z produktami chłodzonymi. Sklepowe zupy w tym momencie często mają naprawdę dobre składy, więc możesz je zjeść bez żadnych wyrzutów sumienia, a wręcz przekonaniem, że robisz coś dobrego dla swojego zdrowia.

Po dłuższym odpoczynku bądź drzemce, kawie oraz dobrym ciepłym posiłku powinieneś poczuć się dużo lepiej niż wcześniej. Kac morderca w końcu minie, a ty znowu zaczniesz normalnie funkcjonować. Pamiętaj tylko, by następnym razem nie przesadzać z alkoholem, gdy znów przyjdzie Ci brać udział w jakiejś imprezie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama