Mężczyzna zdradził i kobieta płacze
Canva.com

"Facet zdradził mnie kilka lat temu. Do dziś nie umiem sobie nikogo znaleźć..."

Nasza czytelniczka napisała do nas list, w którym opowiedziała, że od kilku lat bezskutecznie chodzi na randki i rozmawia online z różnymi mężczyznami. Nie umie sobie jednak ułożyć życia z nową osobą. Dlaczego tak jest?
Reklama

Zdrada jest jednym z najbardziej bolesnych przeżyć, jakie można doświadczyć w związku. Bez względu na okoliczności, zdrada niesie za sobą ogromne emocjonalne rany. Oto kilka przyczyn.

Zranione zaufanie

Bezpieczeństwo emocjonalne i pewność, że druga osoba będzie wierna, zostają naruszone. Po tak traumatycznym doświadczeniu, znalezienie nowego partnera może być trudne, ponieważ osoba, która doświadczyła zdrady, może mieć trudności z ponownym zaufaniem komuś nowemu.

Potrzebny jest czas

Osoba, która doświadczyła zdrady, musi przejść przez proces emocjonalnego uzdrowienia i odbudowy. To nie jest proces łatwy ani szybki. Wiele osób potrzebuje czasu, terapii i wsparcia, aby poczuć się gotowymi na nowy związek.

Ciągły lęk

Może narodzić się strach przed ponownym zranieniem, obawa przed powtórzeniem przeszłych błędów i lęk przed zaangażowaniem emocjonalnym.

Reklama

Te obawy mogą wpływać na sposób, w jaki szukamy nowego partnera.

Co zrobić, aby żyć na nowo?

Zdrada może być impulsem do przemyśleń i refleksji nad sobą oraz swoimi wyborami. Może być szansą na rozwój osobisty i lepsze poznanie siebie. Po zdradzie wielu ludzi stawia na pierwszym miejscu samorozwój i prace nad własnymi wartościami, celami i relacjami. Skupienie się na sobie i na budowaniu stabilnej podstawy emocjonalnej może oznaczać, że niektórzy ludzie są mniej skłonni do poszukiwania nowego partnera wkrótce po zdradzie.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama