Jaja faszerowane kremem musztardowym z przepisu Ewy Wachowicz, ułożone na białym talerzu i udekorowane natką pietruszki
Canva.com

Jajka faszerowane pastą musztardową Ewy Wachowicz. Pomysł na wielkanocne śniadanie

Jajka faszerowane tradycyjnie goszczą na wielkanocnych stołach, ale możemy podawać je także przy innych okazjach — jako przystawkę przed obiadem lub jako elegancką przekąskę. Sprawdzą się na wszystkich imprezach rodzinnych oraz firmowych. Ten przepis na jajka faszerowane pastą musztardową poleca w swojej książce Ewa Wachowicz. A Ewie możemy zaufać!
Reklama

Jajka faszerowane pastą musztardową — składniki

Do przygotowania jajek faszerowanych pastą musztardową potrzeba naprawdę niewielu składników, które zazwyczaj mamy w lodówce. W tym przepisie pierwsze skrzypce grają jajka i musztarda. Kupujmy jajka ekologiczne lub od kur z wolnego wybiegu. Warto wybrać produkty najwyższej jakości, by poczuć różnicę w smaku.

Równie ważna jak jajka jest musztarda. Nie może być ona zbyt ostra, żeby nie zdominowała smaku całego dania. Dlatego wybieramy musztardy delikatne, o lekko słodkiej nucie. Możemy pokusić się nawet o eksperyment i do pasty dodać trochę musztardy owocowej np. gruszkowej.

Do jajek faszerowanych pastą z musztardą potrzebujemy

  • 6 jajek,

  • 200 g twarogu lub naturalnego sera śniadaniowego,

  • 2 łyżki musztardy miodowej,

  • ½ łyżeczki musztardy francuskiej (gruboziarnistej),

  • kilka kropel sosu Tabasco i sosu Worcester, 

  • sól i pieprz,

  • natka pietruszki.

Jak zrobić jajka faszerowane pastą musztardową?

Jajka gotujemy na twardo, studzimy i obieramy ze skorupek. Następnie przekrawamy je wzdłuż na połowy. Wyjmujemy żółtka z białek i przecieramy je do miski przez sitko o drobnych oczkach. Do żółtek dodajemy twaróg (również przetarty przez sitko) lub serek śniadaniowy. Dodajemy musztardę miodową, sosy Tabasco i Worcester, sól oraz pieprz i dokładnie mieszamy. Jeżeli chcemy uzyskać kremową konsystencję pasty możemy ją zblendować. Na końcu dodajemy musztardę francuską. Ziarna gorczycy powinny być wyczuwalne w naszym nadzieniu.

Reklama

Tego składnika nie ma w oryginalnym przepisie, jednak wzbogaca smak i urozmaica konsystencję farszu.

Połówki białek układamy na talerzu. Aby jajka się nie przewracały, możemy odciąć milimetrowy pasek białek w najbardziej wypukłym miejscu.

Pastę musztardową przekładamy do rękawa cukierniczego lub szprycy i napełniamy nią białka.

W oryginalnym przepisie Ewa Wachowicz dekoruje jajka marynowanymi ogórkami, papryką i natką pietruszki. My proponujemy wersję tylko z natką pietruszki, której aromat świetnie współgra ze smakiem tej szybkiej, prostej i eleganckiej przekąski.

Reklama
Źródło: E. Wachowicz: Ewa gotuje, Kraków 2009.
Autor - Miranda Ekiert
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.ekiert@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama