Kolorowe jajka wielkanocne na trawie z bibuły.
Canva

Jajka wielkanocne — jak je ozdobić? Znasz te triki?

Przejdź do galerii zdjęć
Zastanawiasz się jak ozdobić jajka na Wielkanoc? To nic trudnego! Można z powodzeniem skorzystać ze sposobów naszych babć i wypróbować naturalne składniki do barwienia. Jeśli ktoś woli bardziej fantazyjne rozwiązania, to do wyboru są też inne opcje. Sprawdź! Na pewno uda Ci się przygotować przepiękne, niesamowicie kolorowe pisanki!
Reklama

Łupiny cebuli — to już tradycja!

Barwienie jajek w ten sposób pozwoli uzyskać piękny kolor — bordowy przechodzący w ciemny brąz. To tradycyjna i bardzo prosta metoda. Potrzebne są do niej suche łupiny cebuli, ocet, szczypta soli i woda.

Jajka należy obtoczyć łupinami, zalać wodą ze szczyptą soli i 3 łyżkami octu. Następnie powinno się gotować je około 10 minut, a potem zostawić na jakiś czas w wywarze.

Pomalowane jajka wielkanocne: niebieskie, złote, białe w kropki.
Canva

Szpinak — wiosenna zieleń

Jeśli ktoś chce uzyskać piękny, zielony kolor, to musi ugotować jajka w liściach szpinaku. Sam proces gotowania powinien trwać od 12 do 18 minut. Uwaga, jajka należy wsadzić do już gotującej się wody ze szpinakiem.

Reklama

Czerwona kapusta — niebieski czy fiolet?

Jeśli ktoś chce uzyskać niebieskie jajka, to musi użyć... czerwonej kapusty. Nie wystarczy ich jednak ugotować w wywarze z jej liści. Powinny się w nim potem moczyć całą noc.

Wieniec z kolorowych jajek wielkanocnych i kwiatów.
Canva

W celu uzyskania fioletowego koloru, jajka, które uzyskały już niebieską barwę, należy jeszcze raz włożyć do wywaru z kapusty. Tym razem jednak powinno się dolać tam 2-3 łyżki octu.

Kurkuma — barwnik doskonały!

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że kurkuma zafarbowała przypadkiem stół w kuchni, jakieś naczynia czy skórę. Pomyśl, z jaką łatwością zafarbuje jajka!

Jajka trzeba ugotować w wywarze z kurkumą i zostawić je w nim na jakiś czas.

Reklama

A może gotowe barwniki?

Tu sprawa jest prosta! Masz niesamowite kolory do wyboru i mało pracy do wykonania. Nie musisz zbierać łupinek z cebuli, szykować liści kapusty. Wsypujesz barwnik do wody, dodajesz ocet (jeśli tak jest podane w instrukcji) i gotowe!

Jajka wielkanocne pomalowane w różne wzory.
Canva

A wzorki?

Jeśli masz ochotę na jajka ozdobione rysunkami (a nie masz zdolności plastycznych) możesz kupić specjalne, termokurczliwe koszulki na jajka. Ich obsługa jest niesamowicie prosta! Ucinasz koszulkę, wkładasz na ugotowane jajko, wrzucasz do wrzątku. Koszulka zaciska się na jajku — gotowe!

Reklama
Zobacz galerię zdjęć: Zobacz, jak pięknie można ozdobić wielkanocne jajka! Te kolory oszałamiają!
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama