Kurki
Canva.com

Jak oczyścić i umyć kurki do mrożenia?

Wysyp kurek w lasach wciąż trwa, dlatego, jeśli właśnie wróciliście z udanego grzybobrania, to ten artykuł pomoże oczyścić i zamrozić kurki. W przyszłości będą doskonałym dodatkiem, np. do jajecznych omletów!
Reklama

Leśne kurki - samo zdrowie

Kurki to rodzaj grzybów jadalnych, które są popularne w wielu kuchniach. Mają charakterystyczny, lekko owocowy zapach i lekko pieprzny smak. Kurki są bogate w witaminy i minerały oraz stanowią dobre źródło błonnika pokarmowego. Kurki są dobrym źródłem witamin A, C i D. Są też dobrym źródłem potasu, fosforu i selenu. Kurki zawierają wiele przeciwutleniaczy, w tym karotenoidy, flawonoidy i kwasy fenolowe.

Kurki
Canva.com
Reklama

Kurki są niskokaloryczne i stanowią dobre źródło błonnika pokarmowego. Jedna filiżanka ugotowanych kurek zawiera tylko około 40 kalorii. Kurki są dobrym źródłem białka, zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy. Jedna filiżanka ugotowanych kurek zawiera około 4 gramów białka. Kurki są dobrym źródłem żelaza i zawierają wiele innych minerałów, w tym magnez, miedź i mangan.

Jak oczyścić i umyć kurki do mrożenia?

Kurki to rodzaj grzybów jadalnych, które można znaleźć w postaci świeżej lub mrożonej. Podczas czyszczenia kurek ważne jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, które mogą się na nich znajdować. Aby to zrobić, możesz opłukać grzyby pod zimną wodą, a następnie osuszyć je papierowym ręcznikiem.

Reklama

Przed umyciem grzybów powinieneś także przyciąć ich trzony. Kiedy grzyby są już czyste, możesz je ugotować lub zamrozić na później. Aby zamrozić kurki, musisz je najpierw zblanszować. W tym celu musisz gotować grzyby we wrzącej wodzie przez dwie minuty, a następnie przełożyć je do miski z wodą z lodem. Kiedy grzyby ostygną, możesz umieścić je w torbie do zamrażania i przechowywać w zamrażarce do sześciu miesięcy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama