Ślimak bez skorupy. Piwo do zwabienia ślimaka. Skorupki jajek do odcięcia drogi ślimakowi.
Canva

Tak przygotujesz pułapkę na ślimaki bez skorupy

Twój ogród albo działkę opanowują ślimaki bez skorupy? Jeśli nie chcesz, żeby atakowały rośliny, które hodujesz, musisz skutecznie odstraszyć je ze swoich zielonych terenów. Jak pozbyć się ślimaków bez skorupy? Wbrew pozorom jest bardzo dużo opcji.
Reklama

Jak pozbyć się ślimaków bez skorupy — piwo je zwabi

Koło roślin często atakowanych przez ślimaki porób dziury w ziemi, w których umieścisz naczynia wypełnione piwem. Ślimaki uwielbiają jego zapach. Skuszone wpełzną do naczynia i się utopią.

Ślimaki bez skorupy zwabi ten przysmak!

Jeśli nie chcesz, żeby ślimakom coś się stało, możesz po prostu zwabić je sałatą, marchewką lub kapustą. Kiedy uda Ci się zebrać większą ilość ślimaków bez skorupy w jednym miejscu, wynieś je gdzieś daleko, poza teren swojego ogrodu lub działkę.

Liście sałaty do zwabienia ślimaków bez skorupy.
Canva

Jak pozbyć się ślimaków bez skorupy? Nie pozwól im podejść bliżej

Te rośliny, które są szczególnie często atakowane przez ślimaki, powinny zostać ogrodzone? Jak? Świetnie sprawdzą się skorupki z jajek. Ślimaki nie będą w stanie pokonać takiej przeszkody. Dlaczego? Pokruszone skorupki są ostre.

Chemia i nicienie na ślimaki bez skorupy

Możesz użyć specjalnych preparatów chemicznych, nie są jednak zbyt zdrowe dla środowiska. Bardziej naturalne rozwiania to środki z nicieniami.

Takiej drogi ślimak bez skorupy nie będzie w stanie pokonać

To dość okrutna, lecz skuteczna metoda. Niektórzy tworzą drogi z gaszonego wapna w swoich ogrodach i działkach. Ślimaki bez skorupy zginą po kontakcie z wapnem.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama