Co robić, kiedy dziecko Cię nie słucha?
pixabay.com

Jak przekonać dziecko do picia wody? Oto sprawdzone techniki

Picie odpowiedniej ilości wody jest niezwykle ważne dla zdrowia każdego człowieka, w tym także dla dziecka. Niestety, wielu rodziców ma problem z przekonaniem swojego dziecka do picia wody, zwłaszcza jeśli dziecko woli słodkie napoje i soki.
Reklama

Wprowadź wodę jako pierwszy napój

Jeśli dziecko już w młodym wieku nauczy się, że woda jest pierwszym napojem, do którego powinno się uciekać w trakcie dnia, będzie bardziej skłonne do jej picia.

Daj dziecku swój przykład

Dzieci często naśladują swoich rodziców, więc jeśli dziecko zobaczy, że rodzice piją dużo wody i cenią jej wartość, prawdopodobnie samo zacznie ją pić. Zawsze warto zatem zwrócić uwagę na swoje nawyki żywieniowe.

Kreatywność także w napojach to podstawa!

Często dziecko nie lubi pić wody, ponieważ jest to dla niego zbyt nudny napój. W takiej sytuacji warto spróbować wprowadzić trochę kreatywności. Można dodać do wody kawałki świeżych owoców, takich jak cytryny, pomarańcze czy jagody, lub liście mięty. W ten sposób woda nabierze dodatkowego smaku i aromatu, co może przekonać dziecko do jej picia.

Kontroluj ilość spożywanych słodkich napojów

Jeśli dziecko zbyt często pije słodkie napoje, może przestawić się na wodę, jeśli ograniczy się ilość spożywanych słodkich napojów.

Przygotuj zabawki lub butelki z ulubionymi postaciami

Niektóre dzieci z powodzeniem przekonują się do picia wody, jeśli mają do dyspozycji specjalne butelki lub kubki z ulubionymi postaciami z bajek lub filmów.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama