Kobieta w szaliku zimą
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jak przetrwać zimę? Niezbędnik jesieniary

Przejdź do galerii zdjęć
Każda jesieniara kocha jesień i nie radzi sobie zimą, gdy musi zrezygnować z atrybutów swojej pory roku. Zamiast jednak rozpaczać nad swoim losem, zastanawiając się, kiedy znów będziesz mogła założyć ciepły sweterek na dworze i nazbierać kasztanów i liści, zmień sposób myślenia i z jesieniary stań się "zimiarą". Zobaczysz, że będzie naprawdę fajnie.
Reklama

Kim jest jesieniara i dlaczego boi się zimy?

Jesieniara to osoba (kobieta lub mężczyzna), która uwielbia jesień. Jesieniara utożsamia się właśnie z tą porą roku i wszystkimi atrybutami z nią związanymi. W praktyce jesieniara spędza czas na jesiennych spacerach, zbiera liście i kasztany, a w domu ma co najmniej kilka drogich ozdobnych dyń. W czasie jesiennego spaceru jesieniara zakłada ciepły sweterek i szalik aż do samej ziemi koniecznie w modnych jesiennych kolorach. W wolnym czasie jesieniara spędza czas, oglądając seriale na Netfliksie i robiąc zdjęcia jeszcze nieprzeczytanym książkom.

Najbardziej znienawidzoną porą roku przez jesieniarę nieprzypadkowo jest zima, bo wtedy jest zimno i ulubiony sweter nie wystarcza, a wszędzie jest biało, nudno i melancholijnie. Co więcej, szybko robi się zimno, ślisko, a ty ciągle musisz ubierać się na cebulkę, a mimo to i tak ciągle chorujesz.

Zima
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Jak przetrwać zimę?

Reklama

Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby poradzić sobie z zimową aurą i zmotywować się do działania, nawet pomimo jesieniarskiego usposobienia.

  1. Ubieraj się warstwowo, ale z klasą. Nie musisz być nudno ubrana. Intrygujący look, ciekawa kurtka i stylowy szalki sprawią, że nawet zimą będziesz prawdziwą królową.
  2. Śnieg także może być piękny. Nie tylko liście, grzyby i kasztany ładnie wychodzą na zdjęciach. Pozując na śniegu, w otoczeniu białego puchu nabierzesz mnóstwo tajemniczości.
  3. Zimowa herbata. Chociaż to jesienna herbata jest najważniejszym atrybutem jesieniary, to przecież ten sam napój przyrządzony zimą, również będzie smakować pysznie.
  4. Zimowe kołdry i poduszki. Kiedy jesienny kocyk przestaje wystarczać, możesz przecież zwinąć się w kłębek i położyć na puchatej kołdrze i mięciutkiej poduszce.
  5. Perfumy, kadzidełka i olejki. Jeśli świat nadal wydaje Ci się szary, nudny i ponury, dodaj mu trochę uroku i... zapachu. Nic tak nie rozpali twoich zmysłów i nie pobudzi wyobraźni jak zapach dobrych perfum.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: zima
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama