Jasna sypialnia z łóżkiem dla pary z wygodnym materacem
Materiał partnera. Źródło: unsplash.com

Jak rozpoznać za twardy lub za miękki materac? Sprzedawca zdradza prosty trik

Człowiek potrafi się przyzwyczaić dosłownie do wszystkiego, więc jeśli od lat używa tego samego materaca, po takim czasie zwykle nie jest już w stanie stwierdzić, czy ten materac jest dla niego wygodny. Ponowne zwrócenie uwagi na własne odczucia, pojawiające się w trakcie leżenia, może jednak dostarczyć bardzo cennych i nieraz zaskakujących informacji.
Reklama

Poczucie zmęczenia

Prawidłowo dopasowany materac nie powinien być ani za twardy, ani też za miękki. Jeżeli jego twardość jest nieodpowiednia, ciało bardzo szybko będzie na nią reagować, co doprowadzi do tego, że człowiek nigdy nie będzie budzić się wyspany, a rankiem praktycznie zawsze zacznie mu brakować energii.

Prosty trik na sprawdzenie materaca

Kobieta o czarnych włosach w białej pościeli na łóżku z wygodnym materacem błogo śpi z ręką pod głową
pixabay.com

Materac przesadnie miękki jest chyba najłatwiejszy do rozpoznania. Może być tak, że jego twardość z czasem, pod wpływem użytkowania, uległa obniżeniu, a powierzchnia została wybita wskutek ciągłej styczności z ciężarem ciała.

Reklama

Utrata formy to jasny sygnał do tego, że pora pomyśleć o zmianie materaca. Jeżeli w trakcie leżenia osoba leżąca jest w stanie swobodnie włożyć rękę między swoje plecy a powierzchnię materaca, oznacza to, że materac jest za miękki, czego dodatkowym potwierdzeniem będzie to, że ciało będzie się na nim zapadać.

Jeżeli natomiast przy dokładnie tak samo wykonanym teście okazuje się, że między kręgosłupem a materacem występuje dosłownie zero jakiejkolwiek przestrzeni i tę rękę ciężko jest w ogóle wsunąć, prawdopodobnie materac jest niestety ciut za twardy. Na takie twarde powierzchnie również trzeba uważać, zwłaszcza jeśli miewa się problemy z porannymi bólami mięśni lub stawów.

Reklama

Dobry materac powinien być raczej średnio twardy, bo taki będzie odpowiadać większości osób.

Zadbaj o zdrowy sen

Materac to jedno z tych narzędzi, które ma chyba największy wpływ na ostateczną jakość przestrzeni do spania i wypoczynku. Jeżeli jednak chce się zapewnić sobie w pełni zdrowy sen, warto też zadbać o swoje codzienne nawyki, czyli o to wszystko, co zwykle się robi jeszcze przed wybraniem się do łóżka.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama