Cmentarz na Wszystkich Świętych i zdjęcie kobiety i mężczyzny ubranych na czarno na cmentarzu?
Canva

Popełniasz ten błąd? Nie każde ubranie nada się na cmentarz!

Są takie dni w roku, kiedy szczególnie warto zadbać o schludny i pasujący do okoliczności wygląd. Okazuje się jednak, że nie każdy zna panujące zasady. Czy wiesz, o czym trzeba pamiętać, kiedy wybiera się stylizację na cmentarz?
Reklama

Jak ubrać się na cmentarz? - Tego nie nosimy!

Czego absolutnie nie powinno się zakładać? Prawdziwego futra! W dzisiejszych czasach to prawdziwe faux-pas! Możesz założyć sztuczne, jednak unikaj prawdziwych. Za naturalnymi futrami idzie cierpienie wielu zwierząt i tego po prostu się teraz nie nosi. Potwierdzają to też styliści!

Jak ubrać się na cmentarz — musi być schludnie!

Dziurawe spodnie, poplamione ubrania, brudne buty — takie rzeczy odpadają!

Twoje stylizacja nie musi powalać, to może być jak najbardziej normalna garderoba! Wystarczy, że wszystko będzie czyste, nieznoszone i wyprasowane.

Pamiętaj też o pogodzie i koniecznie ubierz się tak, żeby nie zmarznąć, ani się nie przegrzać! W razie chłodu konieczne są nakrycia głowy, rękawiczki i szaliki

Jak ubrać się na cmentarz — nie jesteś sama!

Cmentarz to miejsce, gdzie wspomina się najbliższych. Zmarłym jest raczej wszystko jedno, co założą wspominający ich bliscy. Pamiętaj jednak, że na groby przychodzi dużo starszych ludzi, dla których bardzo ważna jest tradycja.

Masz pełne prawo przyjść na Wszystkich Świętych w jaskrawych, rzucających się w oczy ubraniach. Jeśli jednak wiesz, że komuś będzie przykro, to może lepiej odpuścić?

Jeśli chcesz, zaszalej podczas innych świąt, ale teraz postaw na coś bardziej stonowanego, kiedy inni chcą się skupić na zmarłych najbliższych.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama