atrakcje na wesele

Jak wybrać motyw przewodni wesela?

Młodzi ludzie dość chętnie organizują teraz wesela tematyczne, które są opierane na wybranym wcześniej motywie przewodnim. Po ustaleniu, że coś takiego chce się przygotować, trzeba zająć się szukaniem inspirujących motywów, a może i nawet pomyśleć nad czymś własnym, czego jeszcze nigdy nigdzie nie można było spotkać.
Reklama

Ogólny motyw pomoże uzyskać spójny charakter całego wydarzenia. Każdy element uroczystości zostanie dopasowany do konkretnej tematyki, a dzięki temu wszystko będzie do siebie pasować i płynnie się ze sobą łączyć.

Motyw przewodni wesela nie zawsze musi być jakąś jedną określoną stylistyką.

Jeżeli para młoda ma właśnie zamiar pomieszać różne style i nie zamierza ograniczać się na tym polu, by nie zabierać sobie szansy na użycie zróżnicowanych dekoracji pochodzących z różnych światów i nieraz nawet różnych epok, może ona pójść w kierunku zdominowania uroczystości jednym głównym kolorem. Niekoniecznie nawet bielą. Na uroczystościach weselnych równie dobrze sprawdzi się przecież róż, błękit bądź fiolet. Co odważniejsze pary młode tak naprawdę w ogóle nie muszą się tutaj ograniczać i gdy tylko przyjdzie im na myśl przygotowanie uroczystości skąpanej w głębokiej czerni, to właśnie za tą myślą powinny podążać, by iść za głosem serca.

Jaki styl pasuje Wam najbardziej?

Innym przykładem typu motywu będzie konkretny gatunek kwiatów, najczęściej oczywiście róża, którą łatwo można przenieść na różnego rodzaju dekoracje, a nawet elementy ubioru pary młodej czy też bezpośrednio na stoły z jedzeniem.

Reklama

Motywem stylistycznym może być natomiast styl minimalistyczny, oparty na rzeczach prostych i nowoczesnych, styl rustykalny albo też bardzo modny na weselach plenerowych styl boho. Dobry motyw przewodni na weselu to na pewno to, co po prostu ma jakieś znaczenie dla pary młodej i wyraźnie się z nią kojarzy. Tak naprawdę każda rzecz, zjawisko, film czy bajka może przejąć tę rolę. Po głębszym zastanowieniu zwykle wpada się na to, co powinno być tym jednym motywem przewodnim.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama