Wesele
Canva.com

Jak zaoszczędzić na weselu?

Wesela raczej nie są tanie. To właśnie z uwagi na to, ile w tym momencie trzeba płacić za ich organizacje, coraz więcej par młodych postanawia całkowicie z nich rezygnować i zastępować je jakimiś kameralnymi małymi imprezami, eleganckimi obiadami w restauracjach, na które zapraszani są sami najbliższe, albo tez skromnymi przyjęciami wyprawianymi we własnym domu bądź ogródku.
Reklama

Gdzie można zorganizować tanio wesele?

Na szczęście nawet w dzisiejszych trudnych czasach wciąż da się realizować marzenia bez specjalnego nakładu finansowego. Tanie wesele wcale nie musi się odbyć w przydomowym ogrodzie ani tez bezpośrednio w domowym salonie. Nawet jeśli nie dysponuje się kwotą rzędu czterdziestu czy pięćdziesięciu tysięcy złotych, wciąż można znaleźć wiele takich domów czy pojedynczych sal weselnych na wynajem, na które śmiało można będzie sobie pozwolić i to bez brania żadnych pożyczek.

Warto negocjować

Wesele
Canva.com
Reklama

Warto też wiedzieć, że te wszystkie ceny, które są podawane na stronach internetowych należących do restauracji, domów weselnych i ośrodków wypoczynkowych, rzadko kiedy są cenami stałymi, niedającymi się modyfikować. Większość placówek jest otwarta na ewentualne negocjacje. Nieraz zresztą ceny występujące w publicznie dostępnych cennikach są celowo zawyżane, aby w razie czego zawsze można było delikatnie z nich zejść, by w ten sposób pokazać ewentualnemu klientowi swoją "dobroć" i jeszcze bardziej go do siebie przekonać, pozyskując jego zaufanie i lojalność.

Są to znane sztuczki, z których warto po prostu zdawać sobie sprawę, by przynajmniej nie godzić się od razu na te pierwotne zaproponowane stawki.

Reklama

Ten, kto chce przygotować normalne tradycyjne, ale zarazem tanie wesele, musi nauczyć się kombinować i przede wszystkim musi umieć negocjować. A jeśli tego nie potrafi, powinien znaleźć kogoś, kto za niego będzie starał się o wywalczenie jak najniższych cen dla poszczególnych usług.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama