Wesele w stylu rustykalnym
Canva.com

Modne wesele 2023. Postaw na rustykalny klimat i dodatki!

Rustykalny wystój sali weselnej utrzymuje się w trendach od kilku sezonów. Szczególnie wesela w terminie jesiennym świetnie odnajdą się właśnie w tej stylistyce. Charakteryzuje się on niezwykle ciepłym klimatem z nutką romantyzmu.
Reklama

W tym przypadku stawia się przede wszystkim na naturalne materiały i proste rozwiązania. Żywe rośliny, naturalne drewno, hafty i nastrojowe świece są dokładnie tym, co tworzy klimat. To doskonały kierunek dla wszystkich miłośników obcowania z naturą i zwolenników tradycji!

Rustykalnie, czyli jak?

Aranżacja rustykalna w swoim założeniu ma nawiązywać do tradycyjnej wsi, która kojarzy się z obfitością wspaniałej, nieco dzikiej natury. Drewniana zabudowa, dzikie, polne kwiaty i regionalne rękodzieła są tym, co oferują wiejskie pejzaże. Zatem rustykalne dekoracje ślubne wykonywane są przede wszystkim z materiałów naturalnych i polnych kompozycji kwiatowych. Wykorzystuje się między innymi drewno, jutę, czy też wiklinę. Ciekawe uzupełnienie dekoracji ślubnych zagwarantują zielone gałązki, haftowane wstążki, a także różnego rodzaju wazoniki, świeczniki i lampiony.

Jak można przypuszczać dominującą kolorystyką w rustykalnej aranżacji będzie ta nawiązująca do świata natury, czyli zieleń, brązy, beże, czy też biel.

Reklama

Bardzo modną dekoracją stołów weselnych stanowić mogą koronkowe bieżniki. Mają one swojski, a zarazem elegancki charakter. Wiele efektownych dekoracji rustykalnych jest wykonywana z papieru lub tektury.

Mowa o różnego rodzaju girlandach, ozdobnych tabliczkach i konfetti. W dobie dzisiejszych czasów, wśród rustykalnych dekoracji ślubnych nie może zabraknąć akcesoriów do zdjęć. Warto, też zadbać o odpowiednie zapakowanie upominków dla gości, tak by współgrały z wystrojem sali weselnej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama