Biała myszka bezprzewodowa na niebieskiej podkładce pokrytej tkaniną
Canva.com

Jak wyczyścić podkładkę pod mysz?

Podkładka pod mysz to przedmiot, o którym często zapominamy w czasie codziennego sprzątania. A przecież na podkładce gromadzi się kurz, tłuszcz z naszych dłoni, resztki naskórka i inne zanieczyszczenia. Brudna podkładka może ograniczać działanie myszki, co może być szczególnie uciążliwe dla graczy. Sprawdź, jak wyczyścić podkładkę pod mysz!
Reklama

Jak wyczyścić plastikową lub gumową podkładkę pod myszkę?

Gumowe lub plastikowe podkładki pod mysz najlepiej czyścić za pomocą gotowych preparatów, przeznaczonych do utrzymania ich w czystości. Najczęściej są to specjalne, nawilżane chusteczki lub spraye, którymi zwilżamy podkładkę, a następnie przecieramy ją papierowym ręcznikiem lub miękką szmatką. Do wyczyszczenia podkładki plastikowej lub gumowej możemy także użyć roztworu ciepłej wody z mydłem do rąk albo płynem do mycia naczyń. 

Jak wyczyścić podkładkę pod mysz pokrytą tkaniną?

Ta metoda czyszczenia dotyczy tylko podkładek pod mysz, które nie są podświetlane!  Mouse pada zanurzamy w dużej misce lub umywalce wypełnionej ciepłą wodą, do której dodajemy niewielką ilość łagodnego mydła do rąk lub płynu do mycia naczyń.
Reklama
Następnie za pomocą miękkiej szczoteczki lub gąbki przecieramy warstwę tkaniny na podkładce. Czystą podkładkę starannie płuczemy i zostawiamy na kilka godzin w ciepłym miejscu, aby dokładnie wyschła. Nie suszymy jej bezpośrednio na grzejniku! Gdy podkładka jest zupełnie sucha, jest gotowa do grania lub pracy.  Jeżeli nie udało usunąć się wszystkich zabrudzeń, cały proces musimy powtórzyć.

Jak czyścić podświetlane mouse pady?

Przy czyszczeniu podkładek podświetlanych musimy zachować dużą ostrożność. W pierwszym kroku musimy odłączyć podkładkę od źródła zasilania. Następnie miękką ściereczkę z mikrofibry zanurzamy w ciepłej wodzie z niewielką ilością płynu do mycia naczyń i bardzo dokładnie ją odciskamy, aby pozbyć się jak największej ilości wody.
Reklama
Taką ściereczką delikatnie przecieramy podkładkę. Następnie ściereczkę płuczemy w czystej wodzie, bardzo dobrze odsączamy i czystą po raz kolejny przecieramy podkładkę, aby pozbyć się resztek płynu do naczyń. Ważne, aby w czasie czyszczenia wilgoć nie dostała się w miejsce, gdzie podłączony jest przewód podkładki. Czystą podkładkę zostawiamy do wyschnięcia. Nie kładziemy jej bezpośrednio na grzejniku! Po kilku godzinach podkładka powinna być gotowa do grania. Wystarczy ją podłączyć i można działać dalej!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama