Jak dbać o stawy?

Jak zadbać o zdrowe stawy? Nie zapomnij o tej witaminie

Stawy to jedne z tych części organizmu, które w pewnym wieku po prostu muszą zacząć dokuczać. Większość osób w wieku dojrzałym i starszym narzeka na ich kiepską kondycję oraz na to, że te stawy najzwyczajniej w świecie bolą i dają inne nieprzyjemne objawy przy niesprzyjających warunkach, czyli np. w trakcie niepogody, przy silnym wietrze, bardzo niskich temperaturach powietrza i ogólnym mrozie.
Reklama

Stawy na pewno wypadałoby zabezpieczać i chronić je przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Warto też na co dzień próbować je wzmacniać, czy to poprzez odpowiednią aktywność fizyczną (ale nieprzesadzoną), czy to z pomocą suplementacji, czy to w oparciu o zdrową racjonalną dietę.

Jak zadbać o stawy, gdy jest zimno?

Odpowiednie przygotowanie do warunków panujących na zewnątrz może okazać się jednak kluczowe. Stawy na pewno nie będą boleć tak bardzo, jeżeli zostaną optymalnie zabezpieczone przed wychłodzeniem, dlatego też jeżeli nie ma się pewności, jaka jest pogoda na zewnątrz, warto po prostu ubrać się na cebulkę i w razie potrzeby albo ściągnąć z siebie jakąś warstwę ubioru, albo założyć coś dodatkowego, gdy nagle zrobi się zimniej.

A jak wzmocnić stawy z pomocą aktywności fizycznej?

Na pewno trzeba się po prostu ruszać, bo stawy nie lubią bezczynności i bierności, dlatego chcą, by ich gospodarz był aktywny i trzymał dobrą formę. Nawet zwykłe spacery potrafią zdziałać cuda, jeżeli odbywa się je regularnie, najlepiej codziennie.

Reklama

Ponadto aktywność fizyczna wpłynie pozytywnie na zdrowie całego organizmu, dlatego w żadnym wieku nie należy z niej rezygnować, a należy ją traktować jak stały i niezbędny element normalnego zdrowego życia.

W przypadku gdy problemy ze stawami są naprawdę coraz bardziej dokuczliwe i uciążliwe, warto pomyśleć o tym, by wspomóc się jakimiś zewnętrznymi środkami, niekoniecznie nawet lekami, ale w pierwszej kolejności suplementami diety. W tekstach na temat tego, jak dbać o stawy, często pojawia się wzmianka o suplementacji witaminy D. Osoby dorosłe powinny przyjmować mniej więcej dwa tysiące jednostek witaminy D na dobę. W przypadku większych niedoborów potrzebne mogą się okazać jeszcze większe dawki.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama