Czkawka
Canva.com

Jak zatrzymać irytującą czkawkę? Oto sprawdzone sposoby

Czkawka to nagłe, niekontrolowane skurcze przepony, które często pojawiają się niespodziewanie i mogą utrzymywać się przez kilka minut. Chociaż czkawka zwykle jest nieszkodliwa, może być irytująca i nieprzyjemna.
Reklama

Zatrzymaj oddech

Zatrzymanie oddechu na kilka sekund może pomóc w zatrzymaniu czkawki. Gdy zatrzymujesz oddech, twoje ciało skupia się na przywróceniu równowagi gazowej w organizmie, co może przerwać cykl czkawki.

Stymuluj ucho

Stymulowanie ucha może pomóc w zakończeniu czkawki. Trzymaj delikatnie ucho i masuj palec wskazujący w okolicy krawędzi ucha.

Wypij sok cytrynowy

Sok z cytryny może pomóc w zakończeniu czkawki dzięki swoim właściwościom kwaśnym, które stymulują nerw błędny.

Jedz lizaka z octem jabłkowym

Lizak z octem jabłkowym to popularny sposób na zakończenie czkawki. Zawarty w occie kwas octowy działa na nerwy, które kontrolują skurcze przepony.

Stosuj technikę "pięć łyków"

Technika "pięć łyków" polega na wypiciu pięciu łyków wody z rzędu bez wdechu pomiędzy nimi. Ta metoda pomaga wzmocnić mięśnie przepony i zakończyć cykl czkawki.

Stymulacja ciała

Masaż akupresurowy może pomóc w przerwaniu czkawki poprzez stymulację punktów akupresurowych na ciele. Punkty te to m.in. Vagus Nerve, który kontroluje skurcze przepony. Masuj punkty znajdujące się na karku, rękach i klatce piersiowej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama