Fusy z kawy
Canva.com

Jak zrobić płukankę do włosów z kawy?

Fusy z kawy warto wykorzystać w domowej pielęgnacji włosów. Poznaj właściwości resztek z ulubionej, parzonej kawy i przygotuj zdrowotną płukankę do mycia włosów.
Reklama

Właściwości kawy

Fusy z kawy
Canva.com

Jeśli uwielbiasz kawę, to dobrze się składa, bo to prawdziwe źródło cennych składników odżywczych. A z fusów możemy zrobić zdrową dla włosów płukankę do włosów.

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie i wykazano, że ma wiele korzyści dla zdrowia. Kawa jest bogatym źródłem antyoksydantów i wykazano, że poprawia funkcjonowanie mózgu. Kawa może również pomóc Ci schudnąć i zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

Reklama

Kawa jest również znana z tego, że poprawia sprawność fizyczną i zwiększa czujność. Jest więc wiele dobrych powodów, by pić kawę. Ale co z potencjalnymi wadami? Kawa może powodować bezsenność, nerwowość i rozstrój żołądka. Może też zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia bólu głowy. Jeśli więc zamierzasz pić kawę, ważne jest, by robić to z umiarem.

Dlaczego warto stosować fusy z kawy do pielęgnacji?

Fusy z kawy można stosować na wiele sposobów, aby poprawić zdrowie i wygląd skóry.

Reklama

Można je dodać do zwykłego peelingu do twarzy lub ciała, aby uzyskać dodatkowy efekt złuszczający. Fusy z kawy można też stosować jako maseczkę do twarzy lub ciała. W przypadku stosowania maseczki na twarz, fusy z kawy pomagają rozjaśnić skórę i poprawić krążenie. Fusy z kawy stosowane jako maseczka na ciało mogą pomóc w detoksykacji skóry i poprawie wyglądu cellulitu.

Płukanka z kawy do włosów — jak ją zrobić?

Kawowa płukanka do włosów jest bardzo prosta do wykonania. Wszystko, czego potrzebujesz, to 1/2 filiżanki kawy i 1 filiżanka wody. Zmieszaj je razem i nałóż na włosy. Pozostaw na włosach przez 5-10 minut, a następnie spłucz. Możesz stosować tę metodę raz w tygodniu, aby włosy wyglądały jak najlepiej.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama