Zioła w doniczce
Canva.com

Jakie zioła stosować przy napięciu nerwowym i problemach ze snem?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie zioła na uspokojenie wykorzystać. Pomocnych gatunków jest bowiem całkiem sporo. Warto byłoby je poznać, bo wówczas będziemy wiedzieć, jakie opcje mamy do wyboru. Jedne zioła bardziej pomogą przecież złagodzić napięcie nerwowe, a inne lepiej poradzą sobie z kłopotami ze snem.
Reklama

Melisa lekarska i lawenda dobre na nerwy

Godne polecenia zioła na uspokojenie to bez wątpienia melisa lekarska oraz lawenda wąskolistna. Zarówno jedno, jak i drugie ziele zawiera cenne olejki eteryczne, które pomagają złagodzić nadmierne napięcie emocjonalne. Polecane są one przede wszystkim osobom zmagającym się z chronicznym napięciem emocjonalnym. Napary na bazie melisy lekarskiej oraz lawendy warto popijać także w okresach zwiększonej podatności na stres.

Ziółka mogą pomóc przed egzaminem, a także przed jakimś ważnym wystąpieniem. Kluczem do sukcesu jest jednak systematyczne ich popijanie. Wszystko po to, aby mogły pojawić się efekty, z których będziemy zadowoleni.

Reklama

Rumianek i szyszki chmielu na kłopoty ze snem

Zioła
Canva.com

Jeżeli nie mamy problemów z nadmiernym napięciem emocjonalnym, ale doskwierają nam kłopoty ze snem, powinniśmy zwrócić swoją uwagę na rumianek lekarski oraz na szyszki chmielu. Zawarte w nich garbniki, olejki eteryczne oraz inne cenne związki pomagają nam się wyciszyć.

To jest zaś niezbędne, jeżeli chcemy cieszyć się satysfakcjonującym wypoczynkiem nocnym. Zioła na problemy ze snem, podobnie jak te na uspokojenie, należy popijać regularnie. Najlepiej wypijać filiżankę naparu na bazie wybranych ziół codziennie przed snem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama