zima
zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Gdzie się wybrać na ferie 2023? Oto ciekawe miejsca do zwiedzania i zabawy dla całej rodziny

Wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe zapasem, zatem czas pomyśleć, o tym, jak je zorganizować. Najbardziej atrakcyjną i powszechną formą wydaje się wyjazd w góry, gdzie można skorzystać z uroków zimy w pełni. Oczywiście nie tylko w górach ferie mogą być atrakcyjne. Sprawdźcie nasze pomysły!
Reklama

Przede wszystkim dla uczniów powinien być to odpoczynek od szkolnych obowiązków i czas na naładowanie baterii przed kolejnym semestrem nauki. Wszelkie atrakcje zaplanowane na ten czas z pewnością pomagają się odstresować i oderwać od trudów szkolnego życia.

Lada moment rusza pierwsza tura, czyli swoje ferie rozpoczną województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie, którym przypada termin od 23 stycznia do 5 lutego 2023. Następnie odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie, których ferie potrwają od 30 stycznia do 12 lutego 2023. Kolejne województwa, czyli dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie mają zaplanowane ferie od 13 do 26 lutego 2023.

Ciekawe atrakcje na zimowe ferie

  • Muzeum Archeologiczne w Biskupinie - na terenie muzeum znajdują się bogate ślady osadnictwa od epoki kamienia aż po wczesne średniowiecze. Jego zwiedzanie to wyjątkowo ekscytująca podróż po epokach.
  • Ogród Zoologiczny z oceanarium we Wrocławiu - to, największy w kraju Ogród Zoologiczny z jednym w swoim rodzaju oceanarium, które pozwala podziwiać kilkaset tysięcy zwierząt wodnych. Miejsce jest odpowiednie dla dzieci w każdym wieku i zapewnia mnóstwo wrażeń i atrakcji.
  • Park wodny Suntago - wodna dżungla ze zjeżdżalniami i placem zabaw dla najmłodszych to atrakcja gwarantująca aktywny wypoczynek lub błogi relaks. Miejsce jest dostosowane do osób zarówno umiejących pływać, jak i tych niepływających.
  • Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - to bardzo ciekawe miejsce, gdzie można doświadczyć różnych zjawisk fizycznych, zrozumieć otaczający nas świat oraz zafascynować się nauką.
  • Zamek krzyżacki w Malborku - ten największy zamek nie tylko w Polsce, ale także w Europie wywiera naprawdę spore wrażenie. Jest otwarty do zwiedzania i niezwykle ciekawy.
  • Kopalnia Złota w Złotym Stoku - do głównych atrakcji tego miejsca zalicza się zwiedzanie Kopalni Złota, Średniowiecznej Osady Górniczej oraz Sztolni Ochrowa. Dobra zabawa gwarantowana!
  • Sky Walk w Świeradów-Zdrój - atrakcją tego miejsca jest niezwykły spacer w chmurach! Wędrówkę po wznoszących się w górę tarasach uświetniają piękne widoki na góry Izerskie.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama