Kompot z wiśni
Canva.com

Kompot z wiśni. Przepis z książki kucharskiej babci Zosi

Któż z nas nie pamięta smaku domowego, babcinego obiadu, który zwieńczony był pysznym i słodkim kompotem? To najlepszy napój od lat! Znaleźliśmy świetny przepis na słodki kompot z wiśni od naszej babci Zosi.
Reklama

Czy wiśnie są zdrowe?

Kompot z wiśni
Canva.com

Wiśnie są jednym z najpopularniejszych owoców na świecie i mają wiele korzyści zdrowotnych. Wiśnie są bogate w składniki odżywcze, takie jak witamina C, potas i błonnik. Zawierają również przeciwutleniacze, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i zmniejszyć ryzyko chorób serca. Mogą również pomóc w zapobieganiu rakowi, wysokiemu ciśnieniu krwi i kamieniom nerkowym. Owoce są również dobre dla Twojej skóry.

Reklama

Kompot to francuskie słowo, które oznacza „mieszankę owoców, cukru i przypraw”. Kompot to pyszny i zdrowy sposób na przygotowanie owoców. Może być wykonany z dowolnego rodzaju owoców. Nie jest to czysty sok owocowy, ale raczej deser wytwarzany przez połączenie owoców z cukrem, a czasem przyprawami.

Pyszny kompot z wiśni - przepis

Kompot z wiśni
Canva.com

Do przygotowania kompotu z wiśni potrzebujemy:

  • 2 kg wiśni bez drylu
  • 1 szklanka cukru - 270 g
  • około 5,5 szklanek wody - 1360 ml

Wiśnie myjemy pod zimną wodą. Usuwamy pestki. Do słoików wsypujemy cukier - najlepiej trzcinowy, który jest o wiele zdrowszy.

Do każdego słoika wlewamy przegotowaną wodę. Mocno zakręcamy słoiki i poddajemy je pasteryzacji, czyli wkładamy zakręcone słoiki do garnka i gotujemy we wrzącej wodzie przez 20 minut.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama