Skórzane buty damskie
Canva.com

Kupiłaś za małe buty? Nie martw się! Oto domowe sposoby na rozciągnięcie

Wygodne buty to klucz do komfortowego chodzenia, ale czasami nawet najlepiej dopasowane buty mogą sprawiać dyskomfort. Na szczęście istnieje kilka sprytnych trików, które pomogą Ci rozciągnąć buty.
Reklama

Trik z zamrażarką

Ta metoda jest idealna dla skórzanych butów, które chcesz rozciągnąć na konkretne miejsce, np. na ciasne partie. Wypełnij woreczki foliowe wodą do 1/4 objętości i umieść je wewnątrz butów, w obszarze, który chcesz rozciągnąć. Następnie umieść buty w zamrażarce na noc. Woda wewnątrz woreczków rozszerzy się, rozciągając materiał butów. Po wyjęciu z zamrażarki pozwól butom stopnieć i osuszyć naturalnie. Powtarzaj ten proces, aż uzyskasz pożądany efekt.

Metoda z alkoholem

Ten trik sprawdzi się dla butów z tworzywa sztucznego lub tkaninowych. Nasącz gąbkę lub szmatkę w alkoholu izopropylowym (można go znaleźć w aptece) i delikatnie przetrzyj wnętrze butów w miejscach, które chcesz rozciągnąć. Następnie nałóż buty i chodź w nich, aby materiał dopasował się do Twojej stopy.

Reklama

Alkohol pomoże rozluźnić materiał butów i umożliwi lepsze dopasowanie.

Sposób z suszarką do włosów

Ta metoda jest przydatna dla butów z materiału lub skóry. Załóż grube skarpety i nałóż buty, które chcesz rozciągnąć. Następnie użyj suszarki do włosów, aby podgrzać materiał butów, skupiając się na ciasnych miejscach. Po podgrzaniu butów chodź w nich, aby dopasować je do swojej stopy. Powtórz ten proces kilka razy, aż buty zostaną odpowiednio rozciągnięte.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama