Rosół
Canva.com

Łapiesz szybko przeziębienie? Zrezygnuj z drogich leków. Ta "magiczna" zupa pomoże

O swoje zdrowie można dbać w sposób całkowicie naturalny, nie uciekając się do odruchowego sięgania po sztuczne leki i suplementy diety, już przy odczuwaniu delikatnego katarku lub wyczuwaniu niewielkiego drapania w gardle. Domowy rosół świetnie zastąpi te wszystkie specyfiki z apteki.
Reklama

Czy rosół jest zdrowy?

Prawie, bo jednak właściwości zdrowotne rosołu zależą od tego, w jaki sposób zostanie on przygotowany i - przede wszystkim - czy zostanie przygotowany samodzielnie, czy może kupi się go w sklepie, co oczywiście mijałoby się z celem. Nawet buliony w słoiczku są raczej mało ciekawą opcją, mimo iż lepszą od dawniej często stosowanych kostek rosołowych. Z tych kostek warto zresztą całkowicie zrezygnować i w ogóle po nie nie sięgać. Dawniej nawet perfekcyjne panie domu często dorzucały je do rosołów i innych zup w celu ich mocniejszego doprawienia, jednakże nie jest to do niczego potrzebne, a jedynie sprawia, że zupa traci część odżywczych właściwości i staje się po prostu niezdrowa.

Co dodawać do rosołu?

Rosół
Canva.com

Jeżeli leczniczy rosół ma przejąć korzystne właściwości wszystkich dodanych do niego składników - głównie warzyw i mięsa - należy go gotować przynajmniej przez dwie lub trzy godziny, tak naprawdę im dłużej tym lepiej, oczywiście robiąc to na niewielkim ogniu. Jarzyn powinno być w nim jak najwięcej. Śmiało można więc użyć nawet podwójnej porcji warzyw do rosołu oraz różnych gatunków mięsa, za sprawą których do zupy trafią zróżnicowane witaminy i substancje mineralne. Dopełnieniem wywaru będą oczywiście klasyczne przyprawy, czyli świeżo mielony pieprz, czosnek, liście laurowe, ziele angielskie oraz spora ilość soli.

Reklama

Warto też sięgnąć po podpieczoną wcześniej cebulkę, która nada zupie dodatkowego aromatu i zapewni jej piękny głęboki kolor.

Taką zupę można jeść normalnie z makaronem albo popijać ją sobie niczym prozdrowotny napój. Znakomicie sprawdzi się ona jako główny posiłek w czasie choroby, bo pozwoli choremu szybciej stanąć na nogi.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama