Sushi
Canva.com

Masz ochotę na sushi w ciąży? Sprawdź, czy możesz je jeść

Sushi z surowymi rybami jest zabronione paniom w ciąży. Można jednak pokusić się na sushi w opcji wegetariańskiej. Przygotowaliśmy dla was zestawienie na co możecie się skusić, gdy spodziewacie się dziecka bez obaw o wzdęcia i złe samopoczucie.
Reklama

Czy w ciąży można jeść sushi?

Sushi
Canva.com

W wielu publikacjach dla przyszłych mam możesz przeczytać, że zabronione jest w tym czasie spożywanie tatara oraz sushi. Warto jednak wiedzieć, że lekarze i dietetycy potwierdzają, że w ciąży nie powinniśmy jeść sushi z surowych ryb. Odpowiednie jednak będą sushi wegetariańskie oraz wegańskie. W ciąży należy unikać nawet bardzo małych ilości łososia, krewetek oraz tuńczyka. Zazwyczaj są one składnikiem sushi.

Jakie sushi można jeść w ciąży?

W ciąży możemy jednak spełnić swoje zachcianki w wersji wegetariańskiej. Rolki sushi, które będą dla nas odpowiednie to, np.:

  • sushi z ogórkiem,
  • sushi z awokado,
  • sushi z serkiem philadelphia,
  • sushi z rzepą oshinko,
  • sushi z jajkiem,
  • sushi z grzybami shitake.
Reklama

Warto wiedzieć, że sushi nie musi być tylko i wyłącznie z surową rybą. Bezpiecznie będzie, jeśli zjemy w małej ilości sushi z grillowaną lub pieczoną rybą. Dobrym wyborem będzie grillowany łosoś, łosoś wędzony na gorąco, paluszki krabowe oraz grillowany tuńczyk.

Dobrym rozwiązaniem będzie także sushi w tempurze. Bardzo dobre będzie sushi z krewetkami w tempurze, sushi z dorszem oraz całe rolki w tempurze. Unikajmy w ciąży wasabi, przetworzonych paluszków krabowych, a także dużej ilości sosu sojowego.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama