Miastenia
Canva.com

Miastenia - "choroba mięśni". Co to jest i czy można to wyleczyć?

Miastenia to zaburzenie nerwowo-mięśniowe, które atakuje mięśnie ciała. Mięśnie stają się słabe i łatwo się męczą. Istnieją dwa rodzaje miastenii, wrodzona miastenia i nabyta miastenia. Czy można wyleczyć to schorzenie?
Reklama

Co powoduje miastenię?

Myasthenia gravis to rzadka choroba autoimmunologiczna, która wpływa na funkcjonowanie mięśni. Mięśnie naszego ciała są kontrolowane przez komórki nerwowe, które wysyłają sygnały do mięśni. W miastenii, chemiczna acetylocholina, która jest zwykle uwalniana na zakończeniach nerwowych, aby pomóc mięśniom kurczyć się, nie jest prawidłowo uwalniana i powoduje osłabienie mięśni.

Miastenia
Canva.com

Jak długo żyje się z miastenią?

Życie z miastenią jest trudnym, ale możliwym do opanowania stanem. Osoby z tym schorzeniem zwykle mają trudności z oddychaniem, ruchem i połykaniem. Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z objawami miastenii, w tym fizykoterapia, lek, ćwiczenie, i dieta. Myasthenia gravis wpływa na zdolność organizmu do stosowania acetylocholiny.

Myasthenia gravis jest rzadką chorobą autoimmunologiczną, która powoduje osłabienie mięśni. Najczęściej występuje u osób w wieku powyżej 60 lat. Może wpływać na oczy, mowę, oddychanie i połykanie. Często jest błędnie diagnozowana jako choroba Parkinsona lub stwardnienie rozsiane.

Reklama
Miastenia
Canva.com

Kto zajmuje się leczeniem miastenii?

Neurolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób wpływających na układ nerwowy. Lekarz o tej specjalizacji przeprowadzi badanie fizykalne, przeprowadzi wywiad medyczny pacjenta i zleci testy diagnostyczne.

Warto wiedzieć, że aspiryna, leki rozrzedzające krew, paracetamol i ibuprofen są najczęstszymi lekami, które mogą powodować negatywną reakcję z miastenią.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Żaden artykuł nie został przypisany do tego taga
Reklama
Reklama
Reklama