Zioła
Canva.com

Oczyszczanie nerek – jakie zioła można wykorzystać?

Zdrowe i sprawne nerki to skarb, o który warto zadbać. W jaki sposób? Pamiętając o tym, jak ważne jest regularne oczyszczanie nerek. W jaki sposób można to robić? Przede wszystkim wypijając spore ilości wody i wzbogacając dietę o odpowiednią ilość warzyw i owoców. Uzupełnieniem takiej kuracji mogą być te zioła i rośliny lecznicze, które na nerki mają wyjątkowo dobry wpływ.
Reklama

Jakie zioła na nerki mają najlepszy wpływ?

Wiadomo, że osoby pragnące zadbać o nerki powinny docenić pietruszkę – warzywo, które jest nie tylko bardzo dobrym źródłem witaminy C, ale i jednym z najlepszych sojuszników zdrowych nerek. Podobnie działa seler, który działa moczopędnie, oczyszcza organizm z toksyn, a przy okazji odgrywa bardzo ważną rolę w profilaktyce takich problemów, jak kamienie nerkowe.

Warto też docenić tak ciekawą roślinę lecznicą, jaką jest korzeń mniszka. Jest on znany jako środek rewelacyjnie oczyszczający nerki, a przy okazji wspierający pracę wątroby. Wystarczą dwie filiżanki takiego napoju dziennie, aby skutecznie oczyścić nerki i wspomóc ich pracę. Moczopędnymi właściwościami może nas też oczarować prawoślaz, znany i ceniony ze względu na swoje moczopędne właściwości. Skrzyp, pokrzywa i mącznica lekarska – oto kolejne dary natury, dzięki którym utrzymanie nerek w dobrej formie będzie łatwiejszym zadaniem.

Co jeszcze może nam pomagać w walce o zdrowe nerki?

Zioła
Canva.com

Imbir – kolejna roślina lecznicza, dzięki której możemy pozbyć się z organizmu wielu szkodliwych toksyn, oraz kurkuma – przyprawa, która jest ceniona przede wszystkim ze względu na skuteczność w walce ze stanami zapalnymi. Zdrowa dieta z takimi dodatkami wpłynie bardzo dobrze na cały nasz organizm, a umiejętnie wykorzystane, pomogą nam zadbać i o nerki, i o inne narządy wewnętrzne.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama