różne orzechy na desce
canva.com

Orzechy a odchudzanie – czy można jeść orzechy na diecie?

Jeśli starasz się zrzucić zbędne kilogramy, z pewnością często zastanawiasz się, które produkty możesz jeść na co dzień, a których lepiej unikać – prawda? Orzechy a odchudzanie – czy orzechy „pasują” do diety redukcyjnej? A może wręcz przeciwnie? Może wręcz tuczą, zamiast odchudzać? Sprawdź!
Reklama

Orzechy a odchudzanie – czy warto je jeść na diecie?

Dieta redukcyjna rządzi się swoimi prawami. Warto jednak zaznaczyć, że w momencie, gdy nie dokuczają nam żadne problemy zdrowotne, to tak naprawdę podczas redukcji możemy jeść wszystko, ale w odpowiednich ilościach.

Dieta nie jest wówczas wskaźnikiem produktów zakazanych. To limit kaloryczny jest takim wskaźnikiem, dlatego rozpoczynając dietę redukcyjną, powinniśmy najpierw pomyśleć o określeniu swojego limitu kalorycznego.

A co z orzechami? Okazuje się, ze maja one tyle pozytywnych właściwości, ze choć są wysokokaloryczne, można je na tej diecie jeść.
Mix orzechów
canva.com

Dlaczego warto jeść orzechy?

Powodów, dla których warto jeść orzechy, jest całe mnóstwo. Ale jednym z najważniejszych jest to, że orzechy to wręcz skarbnica dobrych składników odżywczych.

Reklama

Znajdziemy w nich całą masę witaminy, które bardzo przemawiają za wprowadzeniem orzechów do codziennej diety.

Dlaczego jeszcze warto jeść orzechy? Ponieważ zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe i mają pozytywny wpływ na nasz cholesterol.

W dodatku orzechy mogą diametralnie odmienić smak na przykład owsianki – jest ich tak dużo, że naw pewno każdy z nas znajdzie wśród nich te ulubione. Choć podobno najwięcej wartość odżywczych mają orzechy włoskie. Orzechy to też konkretne źródło białka, a nawet antyoksydantów.

Jak jeść orzechy?

Jak spożywać orzechy na diecie? Można potraktować je jako przekąskę w ciągu dnia, lub też dodać je do owsianki czy koktajlu.

A jeśli wolisz skusić się na naturalne masło orzechowe, to będzie ono idealnym dodatkiem na przykład do bananowych placuszków, czy naleśników.

Orzechy na diecie to naprawdę dobry pomysł. O ile – jak już wspomnieliśmy – zachowasz umiar w ich spożywaniu.

Reklama
Autor - Monika Ludkiewicz
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.ludkiewicz@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama